Hamile Yastığı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hamilelerin En Büyük Destekçisi: Gebe Yastığı 


Tüm aile için heyecan ve merak dolu, iniş çıkışları olan, mutlu eden, mucizevi bir dönemdir hamilelik. Ancak anne ve bebeğin sağlığının yerinde olduğu, rutin giden, sorunsuz bir hamilelikte bile zaman zaman bazı zorluklarla karşılaşılabilir. Uykusuzluk bu sorunların başında gelir. Özellikle hamileliğin ilerleyen zamanlarında, karın iyice büyüdüğünde oturup kalkmak bile başlı başına bir dert haline gelebilir. Böyle durumlarda kendinizi rahatlatmak, hayatınızı daha pratik hale getirmek için bazı hamilelik aksesuarlarından destek alabilirsiniz. Hamile yastıkları bu konuda size yardımcı olabilir.

Hamile Yastığı Nedir?


Hamileliğin genellikle ilerleyen evrelerinde oturma ve yatma pozisyonlarına bağlı olarak gelişen bel, sırt ya da bacak ağrılarını minimuma indirmek için kullanabileceğiniz, özel tasarlanmış yastıklara hamile destek yastığı denir. Pek çok farklı modelde bulabileceğiniz gebelik yastığı ihtiyacınıza göre ayarlanabilir olmalıdır. Eğer uzun süreli otomobil yolculukları yapıyorsanız, çalışma hayatınızda masa başında uzun saatler oturmanız gerekiyorsa; hamile yastığı seçerken çok fonksiyonlu olanlara yönelmeniz gerekir. Yalnızca uyku kalitenizi arttırmak ve uyurken oluşan ağrılardan kurtulmak için bu arayışa girdiyseniz hamile uyku yastığı sizin için ideal olacaktır. 

Hamileler İçin Yastık Nasıl Seçilir?


Hamileler için yastık
seçerken öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı ve vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Doğru gebe yastığı seçimi ile hamileliğinizin son gününe kadar deliksiz ve kaliteli uykunun keyfine varabilir; olası ağrı şikayetlerinizden hızlıca kurtulabilirsiniz:

  • Hem TV karşısında uzanırken, hem otururken, arabada ya da evinizde farklı pozisyonlarda kullanabileceğiniz çok amaçlı yastıklardan tercih edebilirsiniz. İki yastığın birbirine bağlandığı cırt cırtlı modellere göz atabilirsiniz.
  • Tüm bedeni çerçeveleyen, U şeklindeki yastıkları hem baş yastığı hem de bacak arası destekleme aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.
  • Bacak ağrısı ile başınız dertteyse; kan dolaşımını destekleyen bacak arası gebe yastıkları sizin için en uygunu olacaktır.
  • Hamile yastıkları fonksiyonları bakımından oldukça fazla seçenek sunar. Emzirme konusunda da destek sağlayabilecek sırt destekli modelleri doğumdan sonra da kullanmaya devam edebilirsiniz. 
  • Hamile destek yastığı seçerken model ve renk dışında kumaş kalitesi konusuna da önem vermelisiniz. Hem sizin hem de doğum sonrası kullanacaksanız bebeğinizin tenine uygun, sağlıklı, organik içerikli malzemeleri tercih etmenizi öneririz.

Gebe yastığı ile birlikte kullanacağınız ev tekstil ürünleri için de aynı titizliği göstermeniz gerekir. Uykunuzu etkileyen faktörleri iyileştirerek uyku kalitenizi artırmayı misyon edinen Hibboux’un birbirinden güzel ve özel ürünlerine hemen şimdi göz atabilirsiniz. Doğadan ilham alan sağlıklı uyku ürünleri ile hem hamileliğiniz hem de anneliğin ilk ve zorlu ayları bir çırpıda geçecek!

Bir Cevap Yazın