Yaz Aylarında Bebeğinizin Terlemesini Önlemeye Yardımcı Olacak İpuçları

Sıcak yaz günlerinde ebeveynler, bebekleri ve çocukları aşırı terletmemeye, mümkün olduğunca serin tutmaya ve yüksek vücut ısısı sebebiyle huzursuz olmasını engellemeye özen gösterir. Onu sık sık yıkamak, iç mekanda olmak gerekiyorsa bol hava alan ferah odalarda zaman geçirmek; klima ya da vantilatörü uygun şartlarda çalıştırmak elbette anne babaların aklına gelen ilk fikirler olur. Ancak bebeğin rahat uyuyamaması, cildinde isilik oluşumu ya da soğuk algınlığı gibi sorunların yaşanmaması için dikkat etmeniz gereken başka detaylar da bulunur. Terletmeyen bebek yastık ve doğru uyku aksesuarları bunların başında gelir.

Bebekler İçin Terletmeyen Yastık


Özellikle uykudan uyandıktan sonra bebeğinizin ense ve boyun bölgesinde pütürtüler, kaşıntı veren irritasyonlar, isilik gibi problemler gözlemliyorsanız; terletmeyen çocuk yastığı kullanabilirsiniz. Isı yönetimi teknolojisi ile donatılmış ve üstün nem emiciliği ile kafa terletmeyen yastık özellikli ürünler bebeğiniz için ideal seçimdir. Hava sirkülasyonu sağlayan yastıklar ayrıca alerjik yapıdaki çocuklara da önerilir. Doğal içerikli terletmeyen yastık bebek ve çocuklar için klima etkisi yarattığından konforlu, deliksiz bir uykunun anahtarıdır. 

Terletmeyen bebek yastık seçeneklerinden çocuğunuz için en uygun olanı seçtikten sonra terlemeyi önlemek için gerekli diğer ev tekstil ürünlerine de göz atabilirsiniz:

  • Bebek terletmeyen yastık kullandığında nitelikli uyku uyur. Bu da gün boyunca daha neşeli ve enerjik olmasını sağlar. Huzurlu zamanlarını maksimuma çıkarmak için yıkanabilir kılıflı yastıkları tercih etmelisiniz.
  • Yaz aylarında bebeğin odasını ideal sıcaklığa ayarlamak, sık sık havalandırmak önemlidir. Çocuk odası için ideal sıcaklık 20-21 derecedir. Bebek odada değilken klima ya da vantilatör çalıştırarak dengeleyebilirsiniz.
  • Terletmeyen, doğal içerikli yorgan, yatak, yastık kılıfı gibi bebek tekstil koleksiyonlarından destek alabilir; ekolojik kalite sertifikasına sahip, nefes alan kumaşlarla üretilmiş çocuk pijamaları giydirebilirsiniz.
  • Madem hava sıcak; bebeğe sık sık ılık duş yaptırmak son derece iyi gelecektir. Banyoda ideal şartları oluşturduğunuzda suda zaman geçirmesi ve yaşına uygun oyunları oynaması gelişimi açısından da son derece değerlidir.
  • Özellikle gece uykuları esnasında üzerine kalın örtüler örtmekten kaçınmalısınız. %100 doğal, hava aldığı için terletmeyen, uzun süreli kullanımda dayanıklılığı ve formunu koruyan pamuklu nevresim takımları tercih edebilirsiniz.
  • Bebek ve çocuk odasında her daim şık ve huzurlu bir ambiyans oluşturmak istiyorsanız; hem sağlıklı hem de estetik ev tekstil ürünlerini kullanabilirsiniz. Pamuklu ve lastikli bebek çarşafları hem bebeğinizi terletmez; hem de gece boyunca yatağın formu korunmuş olur.

Yaz aylarını konforlu ve sağlıklı geçirmek için sizin ve bebeğinizin ihtiyacı olan, tasarımlarında doğadan ilham alan sağlıklı uyku ürünlerini Hibboux’da bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın