Evde Kahve Köşesi Nasıl Yapılır?

Evinizde keyifli sohbetlere ve sakin saatlere ev sahipliği yapan bir kahve köşeniz olsun ister misiniz? Üstelik kahveye dair ekipmanlarınızı da bu köşeye yerleştirerek evinizde gerçek bir kafe ortamı oluşturabilirsiniz. Gelin, evde kahve köşesi tasarlamanın detaylarını yakından inceleyelim.

Kahve Köşesinin Konumunu Belirleyin

Yaratmak istediğiniz kahve köşesi için atmanız gereken ilk adım, evinizde bir yer tespit etmek olmalı. Kahve köşesi için sık tercih edilen alanlar arasında mutfak ön sıralarda bulunuyor. Mutfak kahve köşesi hazırlarken tezgahınızın bir köşesini kahve demleme ekipmanlarınıza, kupalarınıza ve kahveye dair diğer objelerinize ayırabilirsiniz. Eğer mutfak tezgahınız yeteri kadar büyük değilse kahve köşenize özel bir dolap alabilir ya da duvara raflar monte edebilirsiniz. Duvar askıları kullanarak kupalarınızı bu askılara asabilir, kahveye dair dkoratif objelerle kahve köşenizi renklendirebilirsiniz.

Kahve Köşenizi Açık Havaya Taşıyın

Kahve köşesi için evinizin farklı bir alanına da yönelebilirsiniz. Örneğin balkonda kahve köşesi oluşturarak açık havanın tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle manzaralı bir balkonunuz varsa kahve molalarınızı her zamankinden daha zevkli hale getirebilirsiniz. Kapalı bir balkonunuz varsa kahve köşenizde dört mevsim konforlu vakitler geçirebilirsiniz. Yapmanız gereken kahve ekipmanlarınızı güvenle saklayabileceğiniz bir dolap ya da raflarla birlikte kahve içme köşesi içinkonforlu bir oturma alanı yaratmak…

Özel Dokunuşlarla Kahve Köşesini Dekore Edin

Keyif aldığınız kafelere devamlı gitmenizin bir sebebi, lezzetli kahvelerini sunarken şık ortamları ile sizi ağırlıyor olmaları… Siz de kahve köşenizi hazırlarken dekoratif objeler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Evde kahve köşesi dekorasyonu için kafelerdeki gibi sıcak bir ortam yaratıp vazolar, kaktüs ve sukulentler, sevdiğiniz kitaplar, radyo ve pikaplar gibi birçok objeyi kullanabilirsiniz. Kahve köşenizi dikkat çekici bir görünüme kavuşturmak için duvar dekorlarına da yönelebilirsiniz. Motive edici sözlere sahip tablolar, dekoratif duvar süsleri, özel aydınlatma tasarımları alernatifleriniz arasında bulunuyor.

Profesyonel Ekipmanlarınızı Bir Araya Getirin

Kahve köşenizde rahat bir şekilde kahve demleyebilmeniz de önemli. Özellikle kahve konusunda seçiciyseniz bu alanı profesyonel dokunuşlar katabilirsiniz. Chemex, French press gibi farklı demleme ekipmanlarının yanı sıra filtre kahve, espresso ya da Türk kahvesi makinesi gibi makinelerinizi de buraya yerleştirebilirsiniz. İstediğiniz boyutta ve renkteki kahve fincan ve kupaları köşenizin vazgeçilmez parçaları arasında. Hava almayan kavanozlarda sakladığınız kahve çekirdekleriniz, kahve öğütme makineniz gibi diğer olmazsa olmazları da bu köşede bulundurabilirsiniz. Siz de evinizin her köşesinde kendi tarzınızı yansıtmak istiyorsanız Hibboux’nun ürünlerine hemen göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın