Güvenli Bir Uykunun Tamamlayıcısı! Beşik Kenar Koruma

Anne ve babalar için bebeklerinin güvenliği her şeyden önce geliyor. Güvenliğin sadece oyun oynarken, dışarıda vakit geçirirken değil uyku esnasında da sürdürülmesi gerekiyor. Yazımızı okuyarak güvenli uyku için en çok kullanılan yardımcılardan biri olan beşik koruma nedir, beşik korumanın faydaları nelerdir öğrenebilirsiniz.

Beşik Kenar Koruma Nedir?

İlk olarak “Beşik kenar koruma nedir?” sorusunu yanıtlayalım. Beşik kenar koruma, bebek beşiklerinde yer alan parmaklık ve başucu kısımlarına takılan, koruyucu bir etkisi olan dolgulu, tekstil ürünleridir. Ürünler, bir yastık ya da minder kadar dolu olmasa da çarpmalara karşı koruyucu olacak şekilde tasarlanıyor.

Beşik kenar koruma ürünleri, farklı şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Genellikle pamuklu

kumaş malzeme ile kaplanan kenar koruma ürünleri, kimi zaman pamuk, kimi zamansa elyaf gibi doğal ya da doğal içerikli dolgular ile dolduruluyor.

Bebekler için satışa sunulan beşiklerin koruyucu bariyerlerin ölçülerine uygun olarak tasarlanan ürünler, farklı boylardaki yatak bariyerlerine uygun olacak şekilde çeşitlendiriliyor. Bu nedenle kenar koruma minderleri için standart bir ölçü bulunmuyor. Beşiğin yan bariyerlerini ölçerek sizin için en uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Beşik kenar koruma ürünleri sadece ölçüleri ile değil tasarımlarıyla da çeşitleniyor. Farklı renk ve desenlerde tasarlanan ürünleri satın alırken bebek odasında kullandığınız renkleri dikkate alarak dekorasyonunuz ile uyumlu bir beşik koruma satın alabilirsiniz. 

Beşik Kenar Koruma Faydaları

Beşik kenar koruma ürünlerinin en temel amacı ve faydası uyku esnasında güvenlik sağlamak. Bebekler, uyku esnasında çok fazla hareket ettiğinden yatağın kenarlarına kadar gelebiliyor. Yatak bariyerleri metal ya da ahşap gibi sert malzemelerden hazırlandıkları için yavaş bir çarpmada dahi bebeğin narin cildinin zarar görmesine neden olabiliyor. İnce minder formundaki beşik kenar koruma ürünleri, bebeğiniz çarpmalardan dolayı zarar görmüyor, uykusundan uyanmıyor.

Sadece uykuda değil bebek yatakta oyun oynarken de koruma sunan beşik koruma ürünleri, bebeğin el, ayak ve kollarının parmaklı beşik bariyerlerine sıkışmasını engellerken, vurma ve çarpmalara karşı da koruyor. Siz de beşik kenar koruma ürünlerinden birini seçerek bebeğinizin yatak odasındaki güvenliği artırabilirsiniz. Bebeğinizin uyku kalitesini artıracak birbirinden şık ve kaliteli ürünler içinse Hibboux bebek ve çocuk odası ürünlerine göz atabilirsiniz. Bebeğiniz için konforlu bir yatak arıyorsanız “Bebek Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın