Küçük Banyo Dekorasyonu Nasıl Büyük Gösterilir?

Güzel bir ev dekorasyonu için banyo dekorasyonu da oldukça önemlidir. Banyo dekorasyonu için çeşitli tarzlar ve trendler için birçok dekorasyon fikri var ancak küçük banyolarda bu fikirleri her zaman hayata geçirmek mümkün olmaz. Banyoda vakit geçirirken hem beğenimize hitap etmesi, hem de ihtiyacımız olan konforu sağlaması için banyonun bize daha geniş ve ferah hissettirmesini isteyebiliriz. Gelin, küçük banyo nasıl büyük gösterilir, ne gibi fikirlere başvurulabilir, bir göz atalım.

Açık Renkler

Koyu ve kapalı renkler ortamların olduğundan küçük ve dar görünmesine sebep olurken açık ise tam tersi etkiye sahiptir. Küçük banyo dekorasyonunda en önemli amaç ise açık renkler ile banyonun daha ferah ve geniş görünmesini sağlamaktır. Bunun için fayansların, lavabo ve raf, çekmece gibi mobilyaların beyaz, krem gibi renkler başta olmak üzere açık tonlarda seçilmesi gerekir.

Aydınlatma

Her odanın atmosferini oluşturan başlıca elementlerden biri aydınlatmadır. Banyo aydınlatmasında ise yer kaplamayacağı için tepeden aydınlatma ile beyaz ışık gibi daha soğuk tonlar kullanmakta fayda var. Ayrıca aydınlatmanın vurguladığı belirli bir nokta olmaması, ışığın parlak olması, banyonun her yerinin tekdüze ve eşit şekilde ışıklandırılması da küçük banyonuzu daha geniş göstermeye yardımcı olur.

 

Ayna Kullanımı

Ayna dekorasyonun, özellikle de yatak odası ve banyo dekorasyonunun en önemli parçalarından biridir. Doğru bir ayna bulunduğunuz ortama şıklık katarken aynanın boyutunun büyük olması ise ortamın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Banyolarınızda kullandığınız büyük aynalar, daha fazla yansıma yaparak gözünüzde bir illüzyon yaratır, bu sayede banyonuz olduğundan büyük görünür.

İşlevsel Mobilyalar

Banyolarda bulunan temizlik, bakım ürünleri gibi malzemeler yeterince boş alan bırakmadığında banyolarınız daha dar görünecektir. Hareketinizi kısıtlamayan, boş alanların varlığı banyonuzu daha geniş gösterecektir. Bu nedenle küçük banyo dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer şey, olabildiğince az yer tutan, işlevsel depo alanlarıdır. Bornoz, havlu gibi tekstil ürünlerinizi yerleştirebileceğiniz, duvarlarınıza yaptırabileceğiniz raflar ya da lavabonuzun etrafında kullandığınız dolap ve çekmecelerin işlevsel olması. Banyonuzdaki kalabalık görünümü azaltarak daha ferah bir alan yaratmanıza olanak sağlar. Bununla birlikte, bu raf ve çekmecelerde düzenleyiciler bulundurmak da dar alanlarda dağınıklık yaratmamak adına yardımcı olabilir.

 

Doğru fikirleri ve ipuçlarını kullanarak siz de küçük banyonuzu olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir, Hibboux ev tekstili ürünleri arasında bulunan %100 pamuklu havlularla banyonuza renk ve şıklık katmanız mümkün.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın