Yatak Odanıza Otel Odası Konforu ve Şıklığı Katmanıza Yardımcı Olacak Öneriler

Yatak odası, evde en uzun vakit geçirdiğimiz odalardan biri. Bu kadar çok zaman geçirdiğimiz odalarımızın tıpkı otel odaları gibi konforlu olduğu kadar şık olmasını, gözümüze güzel görünmesini de istiyoruz. Bu yazımızda yatak odası konforu ve şıklığını birleştirmeyi başarabilen yatak odası dekorasyonu fikirlerini sizlere ilham vermesi için derledik.

Sade Şıklık

Otel odalarında ilk fark ettiğimiz şeylerden biri, çok fazla ayrıntının olmamasıdır. Otel odaları yatak odası dekorasyonu yaparken en temel ihtiyaçların en abartısız şekilde karşılanması amacıyla hareket ederler, bununla birlikte yatak odası şıklığı genellikle sade bir şıklık anlayışı ile sağlanır. Bunun için otellerde ilk fark ettiğimiz şeylerden biri aydınlık renklerin kullanımıdır. Herkesin ortak zevkine hitap edeceği için otellerde yatak odası şıklığı beyaz, krem gibi açık renkleri biraz daha kontrast oluşturan renklerle kombinleyerek oluştururuz. Siz de yatak odalarınız için aydınlık renkleri temele alarak onlarla kombinleyeceğiniz işlevsel ürünler seçebilirsiniz.

Aydınlatma

Bir odanın atmosferini güzelleştiren, renklerin, mobilyaların ve aksesuarların uyumunu gözler önüne seren en önemli şeylerden biri aydınlatmadır. Otel odalarının şıklık sebeplerinden bir tanesi de ışığın daha sıcak ve rahatlatıcı tonlarda kullanımıdır. Bununla birlikte gömme ışık, avize ya da LED ışık kullanımı da sıklıkla karşımıza çıkar. Siz de yatak odanızda otel odası şıklığı görmek için odanızın atmosferine uygun, sıcak tonlarda aydınlatma sağlayan aydınlatma elementleri kullanabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Perdeler

Otel odalarında dikkatimizi çeken şeylerden biri de doğru kullanımı ile perdelerdir. Otel odalarında genellikle lüks bir atmosfer yaymak için uzun ve koyu renkli perdeler seçmek fark yaratacaktır. Perdelerin koyu renkli olmasının bir avantajı, sağlıklı bir uyku için olmazsa olmaz karanlığı sağlamak için dışarıdan gelecek ışığın engellenmesidir. Yatak odanızın dekorasyonunu uzun, odanın geneline yaydığınız aydınlık renklerle hoş bir kontrast oluşturabilecek koyu renkli kumaş perdelerle tamamlayıp, uykunuz için ideal karanlığı yaratmanız mümkün.

 

Ahşap Şıklığı

Ahşap, rengi ve dokusu nedeniyle bulunduğu odaya hem sıcak, hem de şık bir hava katar. Özellikle son yıllarda bir dekorasyon trendi olan ve gittikçe popüler hale gelen doğaya dönüş temasının da en öne çıkan elementlerinden biridir. Birçok otel odasında gardırop, komodin gibi mobilyalarda ahşap kullanımını görürüz. Ahşabın bir diğer kullanım alanı da, duvar panelleridir. Odanıza ekleyeceğiniz ahşap mobilya ve duvar panelleri ile otel odası şıklığını yakalayabilirsiniz.

Abartısız Detaylar

Sadeliği koruyarak şıklık oluşturmanın bir diğer yolu da dekorasyonu hareketlendirecek ayrıntıların odanın genelinden ziyade, odanın odak noktası olan yatakta kullanılmasıdır. Yataklarda genellikle desensiz ya da daha sade desenli, ve çoğu zaman da beyaz olmak üzere açık renkli nevresimler görürüz. Yatağın daha canlı ve şık görünüme sahip olması için de, örneğin yatağa farklı bir renk ve doku katacak yatak örtüleri kullanılır. Yatağa şıklık kazandıran bir diğer şey ise genellikle renkli, desenli ve birden çok kullanılan dekoratif kırlentler ve yastıklardır. Dekoratif yastık ve kırlentler hem konforlu hem de şık bir hava yaratır.

 

Siz de sağlıklı bir uykunun yanı sıra yatak odalarınızda konforu ve otel odası şıklığını birleştirmek için Hibboux ev tekstili ürünlerine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın