Dubleks Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İki katlı daireler olarak tanımlanan dubleks evler, daha fazla kişisel alan imkanı sağladığı için sıklıkla tercih ediliyor. Geniş, ferah ve özellikle kalabalık ailelerin yaşaması için uygun olan dubleks evlerin dekorasyonu bir tık daha zahmetli görünebilir. Ancak size özel önerilerimizle evinizi kolayca dekore edebilir ve keyifle vakit geçirebilirsiniz. Dubleks ev dekorasyonu nasıl yapılır ve incelikleri nelerdir merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

 

DubleX Ev Dekorasyon Fikirleri

Dubleks evinizi dekore ederken pek çok unsuru göz önünde bulundurmalısınız. Bunlar arasında evin büyüklüğü en büyük önemi taşıyor. Gelelim tarzınıza göre şekillendirebileceğiniz, işlevsel ve estetik dubleks ev dekorasyon modelleri ve fikirlerine…

 

Eşyalarınızı evin metrekaresine göre seçin

Dubleks bir eve sahip olmak, iki katlı olsa da her zaman geniş ve ihtişamlı odaları barındıracağı anlamına gelmiyor. Mobilya seçiminizi yaparken mutlaka odalarınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurun. Salona göre fazla büyük koltuk seçimi yapmak yaşam alanınızı kısıtlayacaktır.

 

Tarzınızı belirleyin

Ev dekorasyonunda en çok hangi tarz hoşunuza gidiyor? Geleneksel dekorasyondan mı yanasınız, yoksa modern çizgiler size daha mı çok hitap ediyor? Evinizi dekore ederken farklı tarzları araştırın ve size en yakın olanı belirleyerek ilham alın. Minimalist bir tarz için odak noktanızı eşyaların kullanışlı olmasına yönlendirin. Rustik bir tarzı benimsiyorsanız, ahşap mobilyalar, taş objeler ile evinizde doğal bir görünüm yaratın. Geçmiş dönem Hollywood tarzı size çok yakınsa, “art deco” stilinin şık tasarımlarına göz atın. İlham alabileceğiniz detaylı dekorasyon fikirleri için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Merdivenleri zevkinize göre dekore edin

Dubleks evlerde merdivenler bomboş durmak zorunda değil. Özellikle merdivenlerin altında boşluk yer alıyorsa, bu alanı değerlendirmek hiç fena fikir değil. Bu boşluğa raflar yaparak ve dekoratif objelerle zengileştirebilirsiniz. Kitaplık da merdiven altı için sık tercih edilen fikirler arasında. Evinizdeki fazla eşyaları saklamak istiyorsanız, merdiven altına uyumlu çekmeceler kullanıp ve eşyalarınızı burada saklayabilirsiniz.

Bitkilerin gücünden faydalanın

Evin dilediğiniz köşesinde bitkiler kullanarak yaşam alanınızı daha zevkli bir hale getirebilirsiniz. Tek bir bitki bile, salonun veya diğer odaların ambiyansını anında farklı hale getirecek güce sahip.

Işıklandırma çok önemli

Dubleks evler genellikle yüksek tavanlı oluyor. Bu nedenle ışıklandırma yaparken normalden daha titiz davranmanız gerekiyor. Yüksek tavanlı evler doğru aydınlatıldığında daha ferah görünebiliyor ve evin atmosferini büyük ölçüde değiştiriyor.

Ev tekstilinde konforu yakalayın

Özellikle yatak odasında kullanacağınız yatak, yorgan ve yastıkların insan vücut yapısına uygun olması ve kaliteli hammaddelerle üretilmesi, en az göze hitap etmesi kadar önemli. Yastıklarınızda mutlaka yün veya pamuk dolgu olmasına dikkat edin, sağlıklı bir uyku için yatağınızın özelliklerini iyice araştırmaya özen gösterin. Şık bir görünümü destekleyen nevresim takımlarında kaliteyi de göz önünde bulundurun. Hijyenik, hava alan ve terletmeyen nevresim takımları ile yatak odanızda dekoratif bir görünüm yaratırken kaliteli uykuya da katkıda bulunun. Ev tekstilinde en kaliteli kampanyalı ürünleri incelemek için Hibboux’yu inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın