Nevresim Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nevresim takımları, hem yatak odası dekorasyonunuzu hem de uyku kalitenizi etkileyen ev tekstil ürünleri arasında. Peki, rahatça uyumanıza destek olacak, tasarımıyla zevkinize hitap edecek bir nevresim takımı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yanıtlar yazımızda!

Kumaş Seçimine ve Tel Sıklığına Dikkat Edin

Keyifli bir uyku için üzerinize yattığınız çarşafın, yastıkların, örttüğünüz yorganı kaplayan nevresimin yumuşacık bir dokuya sahip olması oldukça önemli. Bu konforu sağlamak için %100 pamuk malzemeden hazırlanmış takımları tercih etmeniz gerekiyor.

İpliklerin dokuma sıklığına bağlı olarak tel sıklığı da değişiyor. Tel sıklığı yüksek olan ürünler, uzun ömürlü bir yapıya oluyor. Pamuk ranforce, pamuk saten gibi çeşitleri de bulunan ev tekstil ürünlerinin kendi içlerindeki farklılıkları da dokumalarından kaynaklanıyor.

Pamuk ranforce, sık tellerle dokunduğundan dayanıklı yapısıyla pek çok kişinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Doğal içeriğiyle çevre dostu bir seçenek olmasının yanında hava geçirgen yapısıyla ekstra konfor sunuyor. En çok tercih edilen modellerden biri olan pamuk saten nevresimler ise daha sık bir dokuma ile hazırlanıyor. Kışın sıcak, yazın serin tutan, cildinizin nem dengesini koruyan yapısıyla öne çıkıyor. Daha uygun fiyatlı ama kaliteden de ödün vermeyeceğiniz bir ürün arayışındaysanız pamuk ve tencel karışımlı nevresim takımlarını da tercih edebilirsiniz.

Beklentilerinizi Göz Önünde Bulundurun

Rahatlık ve dayanıklılık konusundaki beklentilerinizi karşılayacak ürünler buldunuz. Sırada günlük hayattaki beklentilerinizi karşılayacak durumları gözden geçirmek var.

Çarşaflarınızı ütülerken daha az zaman harcamak hatta ütülemediğinizde görüntüsü sizi rahatsız etmeyecek ürünler mi arıyorsunuz? O halde tercihinizi keten görünümlü ya da pamuk saten ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Pamuk saten nevresimler daha az kırışırken, ketenin doğal görünümüne sahip modeller kendiliğinden hafif kırışık bir dokuya sahip olduğundan ütülemediğiniz takdirde de göze batmıyor.

Nevresim takımı tek kişilik ya da çift kişilik olarak set halinde ya da farklı parçaların yer aldığı mini setler halinde satışa sunuluyor. Çarşafa ihtiyacı olmayan kişiler için nevresim ve yastık kılıfından oluşan setlerin yanında çarşaf, nevresim ve yastık kılıfından oluşan tam takım setler de satışa sunuluyor. Dilerseniz düz renkli çarşaflar satın alarak farklı nevresimlerle eşleştirebilir, dilerseniz de set halinde satın aldığınız parçaları tam takım olarak kullanarak yatağınızı güzelleştirebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunuza uygun renklerde ya da tasarımlardaki setleri seçerek yatak örtüsü kullanmadan sadece nevresiminizle odanıza şık bir dokunuş katabilirsiniz.

Hibboux nevresim takımı çift kişilik modelleri ile yetişkinlerin, tek kişilik modelleriyle de gençlerin ya da çocukların yatak odasındaki yerini alıyor. Kaliteli, yumuşacık, uzun ömürlü ve beklentilerinizi karşılayan nevresim takımlarını Hibboux’da bulabilir, ürünleri hemen inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın