Tencel Yorganların 5 Özelliği

Tekstil sektörünün öncü markalarından TENCEL™, ürettiği liyosel kumaşların dünya üzerinde kendi adıyla anılmasını sağladı. Liyosel kumaşla üretilen tüm ürünler, vücut ısısını ve nem dengesini koruduğu için pek çok kişinin de tercihi oluyor. Dilerseniz yorganlarda kullanılan liyosel kumaşların özelliklerine hep birlikte bakalım.

Vüdunuzun Doğal Isısını Koruyun

Tekstil sektöründe kullanılan en önemli malzemelerden elyaf, tencel kumaşların kusursuz dokusuyla bir araya geliyor. Yalnızca kusursuz dokusuyla değil diğer pek çok özelliğiyle de kullanıcılarını memnun eden tencel kumaşlar, özellikle yorgan gibi ev tekstili ürünlerinde tercih ediliyor. Pek çok kumaşa göre nem transferini çok daha iyi yapan tencel yorgan çeşitleri, vücudunuzun gece boyunca doğal ısısını korumasını sağlıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında terletmeyen yorgan arayışındaysanız tencel ürünler sizin için biçilmiş kaftan olabilir.

Vücudunuzun Nem Dengesini İyi Yönetin

Hem hidrofilik hem hidroskopik olan TENCEL™ elyaflar, bu özellikleri sayesinde nemin %70’ini hapsedebiliyor. Bu da pamuk ile karşılaştırıldığında nemi dört kat daha fazla hapsedebildiğini gösteriyor. Bu sayede sıcaklık ne kadar artarsa artsın kuru bir ortamda uyuyarak daha konforlu hissedebilirsiniz. Ayrıca hava değişimlerinin yaşandığı dönemlerde ihtiyacınız olan nem dengesini sağlayan tencel yorganlar, hapsettiği nemin hızlıca yayılıp buharlaşmasını da sağladığı için kısa sürede kirlenmez. Kısacası bu ürünler sayesinde vücudunuzun nem dengesini koruyarak konforlu bir uyku çekmeniz mümkün.

Daha Hijyenik Bir Ortamda Uyuyun

Vücut ısısını ve nem dengesini korumanıza yardımcı olan tencel yorganlar, aynı zamanda bakteri geciktirme özelliğine de sahip. Toz akarlarının en büyük savaşçısı olarak tanımlanabilecek liyosel kumaşlar, yorgan tasarımında kullanıldığında ortaya hem geç kirlenen hem de kolay temizlenebilen tencel modeller çıkıyor. Ayrıca bakterileri ortadan kaldırmak için kimyasal kullanılmasına gerek bırakmayan liyosel elyafın doğal yapısı sayesinde, hijyenik bir ortamda uyuduğunuzu bilmenin verdiği güvenle uyuyabilirsiniz. Üstelik, tencel yorganlar yıllarca kullanılsa da yapıları bozulmadığı için diğer çeşitlere göre çok daha kullanışlı.

Çevreye Duyarlı Olun

Okaliptüs ağaçlarından elde edilen tencel elyaflar, doğadan geldiği için çevreye en duyarlı elyaf çeşitlerinden biri. Bu nedenle tencel elyafların kullanıldığı tüm ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yalnızca doğal malzemelerden üretildiği için değil aynı zamanda geri dönüştürülebilir olduğu için de tercih edilen tencel yorganlar bu özellikleriyle hem insan sağlığına hem de çevreye saygılı. Siz de yaşam alanlarınızı çevreye duyarlı malzemelerle doldurmak istiyorsanız tercihinizi tencel malzeme kullanılan ürünlerden yana yapabilirsiniz.

Stresinizi Yorganınıza Bırakın

Bütün günün stresini atmak için yorganınızdan faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Tencel yorganların doğal antistatik özellikleri sayesinde insan vücudunda oluşan elektrostatik yükü nötrleyebiliyor.

Hibboux üzerinde dilerseniz tek kişilik yorgan, dilerseniz de çift kişilik yorgan çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Hibboux’nun birbirinden farklı tencel yorgan çeşitleri arasından sizin için en uygun modeli hemen satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın