Ev Tekstili Seçimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odanız için ev tekstili ürünleri seçerken önceliğiniz göze hoş görünmeleri ve dekorasyon tarzınızı tamamlamaları olabilir. Estetik beklentilerin yanı sıra seçtiğiniz ürünlerin sağlıklı ve konforlu olmasına da dikkat ederek en ideal seçimleri yapabilirsiniz. İşte, ev tekstili seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken en temel noktalar…

“Önce Göz Zevkime Hitap Etsin” Diyorsanız

Yatak odanız için ev tekstili ürünleri seçerken önceliğiniz şık görünüm ise birkaç dekorasyon ipucu işinize yarayabilir. Genel kabul gören kuralları göz önünde bulundurarak yatak odanızda zamansız şıklığı yakalayabilirsiniz. Yatak odanızda koyu renk ahşap mobilyalar kullanıyorsanız açık renkteki ev tekstili ürünleri ile ortama ferah bir dokunuş katabilirsiniz. Benzer şekilde beyaz, krem, bej gibi açık renk mobilyalarınız varsa koyu renkli modelleri tercih ederek kontrast renklerin kullanımından gelen kusursuz bir şıklık elde edebilirsiniz.

Yalınlıktan Ödün Vermeyin

Tek renkli ya da yalın desenli nevresim ve çarşaf modelleri, modern bir görünüm için her zaman en ideal seçenekler olarak öne çıkıyor. Doğal tonların kullanıldığı ev tekstili ürünleri, evin diğer odalarında olduğu gibi yatak odasında da dinlendirici bir etki sağlamanız mümkün. Üstelik çok canlı renkler ve göz yorucu yoğunluktaki desenler, sadece dekoratif açıdan kaotik bir görüntüye neden olmakla kalmıyor. Bu tarz renk ve desenler uyku kalitenizi de olumsuz etkileyebiliyor. Ev tekstili ürünlerinde renk seçiminin uykunuzu nasıl etkileyebileceğine dair daha detaylı bilgiye “Renklerin Uykuya Etkisi başlıklı yazımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Doğru Materyali Seçin

Gece boyunca teninize değen çarşaf ve nevresim gibi ürünlerin en az görünümü kadar içeriğine de önem vermelisiniz. Dolayısıyla ev tekstili ürünleri satın alırken göz zevkinize hitap etmelerinin yanı sıra materyallerinin sağlıklı olduğundan da emin olmanızda fayda var. Kaliteli nevresimler, uykunuza da kalite katarak günlerinizin daha zinde geçmesine yardımcı olabilir. Bunun için tercihinizi %100 pamuklu kumaşlardan üretilen ev tekstili ürünlerinden yana kullanın.

Kaliteli Kumaşları Tercih Edin

Uzun yıllar kullanabileceğiniz ev tekstili ürünleri için kumaşın materyali kadar kalitesi de önemli. Nevresim, çarşaf, yastık kılıfı gibi ürünlerde kaliteyi belirleyen en önemli unsurlardan biri tel sayısı. Düşük tel sayılı nevresimler ince ve sert oldukları için bekleneni vermezken yüksek tel sayısına sahip modeller uzun ömürlü oluşları ve yumuşak yapılarıyla öne çıkıyor. Yüksek tel sayısıyla dokunan kumaşların yıkama dayanımı da hayli yüksek oluyor.

Modern tasarımları, doğa dostu kaliteli kumaşları ile Hibboux ev tekstili ürünleri ile yatak odanıza şıklığı ve sağlığı taşımanız mümkün!

Bir Cevap Yazın