Bahar Enerjisini Yatak Odanıza Taşıyın

Çiçeklenmeye başlayan doğa, daha çok güneş, pencere açıldığında içeriye dolan, üşütmeyen o hafif ve hoş esinti… Bahar tüm güzellikleriyle kendini göstermeye başlarken siz de evinizi onun ruhuna uygun hale getirmek mi istiyorsunuz? O halde işe yatak odasından başlayabilirsiniz! Ev tekstil ürünlerinden dekoratif öğelere kadar yatak odalarına özel bahar dekorasyonu önerilerimizi yazımızda bulabilirsiniz.

Bembeyaz Bir Sayfa Açın

Bembeyaz bir nevresim seti ya da yatak örtüsü ile odanızın havasını bir anda değiştirmeye ne dersiniz? Aydınlık ve tertemiz bir görünüm yaratacak beyaz ya da çok açık renkli bir örtü kullanıp onu renkli hatta desenli yastık kılıfları ile kombinleyebilirsiniz. Bembeyaz bir yatağın üzerinde lacivert, turuncu gibi tamamen zıt ve baskın renkli yastıklar kullanmak çok hoş bir kontrast yaratacaktır.

Yatağınızın dekorasyonunu tamamlamak için yine beyaz, tam da mevsime uyacak keten ya da keten görünümlü bir çarşaf kullanabilirsiniz. Yatak örtünüzün üzerine de yatağın yarısını hatta daha da dar bir alanını kaplayacak, yastıklarla uyumlu incecik bir battaniye örtebilirsiniz. Böylece hem yatak örtüsü olarak kullanacağız örtü ya da nevresim hem de battaniyenizin uyumu ile dekorasyonunuza şık bir dokunuş daha katabilirsiniz.

Bitkilerin Gücünden Yararlanın

Çiçekçiden satın aldığınız bir bahar buketi de yemyeşil yapraklı bir devetabanı da olsa yatak odanıza bitkilerin enerjisini katmayı ihmal etmeyin. Sevdiğiniz çiçekleri şık vazolar ya da saksılara yerleştirip odanın uygun alanlarında konumlandırabilirsiniz. Modern tasarıma sahip cam bir vazoya yerleştirilmiş bembeyaz çiçekler, hasır bir sepetin içindeki yeşil bir ev bitkisi odanızı bir anda dekorasyon dergilerindeki mekanlara çevirebilir.

Halı ve Perdeleri Değiştirin

Kışın yumuşacık ve sıcacık tutan peluş halılara ya da kalın perdelere bahar aylarından itibaren veda edebilir, odanızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Yatak odanızda kullandığınız renklere uygun bir kilim de çok şık duracaktır. Dilerseniz son yılların modası hası görünümlü jüt halı ya da kilimlerden de satın alabilirsiniz. Perde olarak da açık renkli, ince, keten güneşliklerle ve incecik tülleri tercih edebilirsiniz.

Baharın enerjisini odanıza taşımak için işe yatağınızdan başlamak isterseniz Hibboux’nun geniş koleksiyonuna mutlaka göz atın! Nevresim takımı ve diğer ev tekstil ürünleri ile odanıza bambaşka bir hava katın!

Bir Cevap Yazın