Sırt Sağlığınız için Kurtarıcı Yaylı Yataklar

Uyku kalitesini artıran en önemli etkenlerden biri olan yataklar, yaylı ve yaysız olmak üzere ikiye ayrılıyor. Pek çok kişi tarafından tercih edilen yaylı yataklar rahat mı ya da yaylı yataklar sağlıklı mı gibi soruların yanıtlarını öğrenmek için yazımızı okuyabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yaylı Yatak Nedir?

Bir yay mekanizması bulunan ve böylece hem omurganızı destekleyip hem de uyuduğunuz alanın daha esnek ve rahat hale gelmesi sağlayan yataklar, yaylı yatak olarak adlandırılıyor. Geçmişte rahatsız edici ve sert bir şekilde hazırlanabilen ürünler, paket yay teknolojisi sayesinde artık daha konforlu ve uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

Paket yay teknolojisi, vücudunuzu ağırlık merkezlerine göre destekliyor. Böylece vücudunuzun her bir bölgesine en doğru şekilde basınç uygulanıyor. Sonuçta da vücudunuz uyku boyunca daha dengeli bir pozisyonda oluyor. Eğer yatağınızı eşinizle paylaşıyorsanız da sorun değil. Yay sistemi yatakta uyuyan her kişiye özel bir denge oluşturuyor.

Yaylı Yatak Modellerinin Avantajları Nelerdir?

Yaylı yataklar, konforu odak noktasında tutarak size kusursuz bir uyku deneyimi yaşatmak için tasarlanıyor. Farklı modellere göre değişkenlik gösteren özellikleri olsa da ortak avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

-Vücudunuzun her bölgesine uygun basınç uyguladığından omurganızın doğal eğriliğinin korunmasına destek oluyor.

-Yaylar birbirinden bağımsız hareket ettiği için tüm uyku pozisyonlarında rahat etmenizi sağlıyor.

-Havayı geçirgen bir yapısı olduğundan ısınmayı önlüyor ve uyku için gerekli ısıyı yakalamanızı kolaylaştırıyor.

-Tüm bu özellikler uykuya dalmayı ya da kaliteli uyku süresini de olumlu şekilde etkiliyor.

Hibboux’nun Birbirinden Rahat Yaylı Yatak Modelleri

Hibboux; Hybrid, Pocket yaylı ve DHT yaylı yataklarıyla uykuda rahatlığı garanti altına alıyor. Hyrid modeller; özel katmanlı hibrit tasarımları, paket yay sistemi, nem ve sıcaklık dengesini en iyi şekilde kuran doğal lateks malzemesi ve çevre dostu Lyocell elyaf dolgusuyla öne çıkıyor. Paket yay sisteminin kullanıldığı Pocket yaylı modellerde ana malzeme, üst yüzey kumaşı ve dolgular değişkenlik gösterse de tüm ürünlerinin ortak noktası yine ekstra konfor oluyor. DHT yaylı yataklar ise DHT yani çift tavlanmış çelik teknolojisi barındırıyor. Bu sayede uykularınız gibi yatağınız da daha uzun ömürlü oluyor.

Hibboux’nun yaylı yatak çeşitleri arasından sizin için en uygun modeli kolaylıkla bulabilir, ürünlere hemen göz atabilirsiniz.