Çarşaf ve Nevresim Takımı Seçmenin Püf Noktaları

Konforlu bir uyku deneyimi için iyi yatak seçimi kadar çarşaf ve nevresim takımı seçimi de oldukça önemli. Peki, çarşaf ve nevresim takımı nasıl seçilir, doğru bir seçim için hangi püf noktalarına dikkat edilmelidir biliyor musunuz? Yanıtları yazımızda bulabilirsiniz.

Dayanıklı Bir Seçim İçin Tel Sayısına Dikkat Edin

Tel sayısı, kumaşın yumuşaklığını da dayanıklılığını da artıran bir etken. İpliğin her bir santimetrekaresindeki atkı ve çözgü sayısını ifade eden tel sayısı için ideal rakamlar 57, 64, 72 ve 82’dir. Bu sayıların üzerinde tel sayısına sahip çarşaf ya da nevresim takımı modellerinin dayanıklılığı artmak yerine azalır. Çünkü fazla tel sayısı ipliklerin incelmesine, dolayısıyla da kumaşın basit bir sürtünmede dahi zarar görecek, yıpranacak hale gelmesine neden olur.

Doğaya da Kendinize de Dost Seçimler Yapın

Çarşaf ve nevresim takımı için yapılan seçimlerde doğal ham maddelerin kullanıldığı, doğaya da cildinize de zarar vermeyecek seçimler yapmanız çok önemli. Bunun için ürün etiketlerini dikkatlice okuyup tüm dünyada kabul gören sertifikalara uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Hem doğaya hem de kendinize dost seçimler yapmak için Hibboux’nun ekolojik kaliteyi ifade eden OEKO – TEX sertifikalı ürünlerini seçebilirsiniz.

Ucuz İthal Ürünlerden Kaçının

Kalitesiz iplik ve işçiliğe sahip çok uygun fiyatlı ithal ürünler sadece satın aldığınız gün tasarruf yapmanızı sağlar. Ancak sonrasında hızlıca yıpranan ürünün yerine yeni bir çarşaf ya da nevresim takımı alma ihtiyacı duyarsınız. Hibboux’nun yerli üretim ürünleri; uzun ömürlü, kaliteli, şık ve konforlu yapılarıyla kullanıcıların tüm beklentilerini karşılar.

Dekorasyonunuzu da Hesaba Katın

Nevresim takımı modelleri, şık desenleri ve hoş renkleri ile artık yatak örtüsü olmadan tek başlarına da kullanılır hale geldi. Yatağınızı topladığınızda odanızla uyum içinde, istediğiniz tarzda bir görüntü oluşması için sadece sevdiğiniz renk ve desenleri değil odanızın renklerini ve tarzını da göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin odanızda desenli bir tekstil ürünü yoksa gönül rahatlığıyla desenli çarşaf ve nevresim takımlarını kullanabilirsiniz. Perdeleriniz ya da süs yastıklarınız desenli ise düz renkli modellere yönelebilirsiniz.

Beklentinize Uygun Ham Maddelerden Üretilmiş Modellere Yönelin

Çarşaflar ve nevresim takımları genellikle; pamuk, pamuk saten, keten ve Lyocell gibi farklı kumaşlardan üretilir. Pamuk saten, yumuşacık dokusunun yanında saç ve ciltteki nemi de koruması ile de öne çıkar. Havayı geçiren, yaz aylarında rahatlık sunan pamuk ve pamuğun daha dayanıklı, daha konforlu hali pamuk renforce ürünler, uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım sunar. Lyocell ise pamuğa alternatif doğal bir ürün arayanlara hitap eder. Antibakteriyel yapısı, yumuşaklığı ve kolay kırışmayan dokusu ile beklentilerinizi kolayca karşılar. Tüm bunlar arasından sizin için en uygun ham maddeye sahip ürünü seçebilirsiniz.

Hibboux’nun kaliteli, uzun ömürlü ve şık çarşaf ya da nevresim takımlarına göz atarak tam da istediğiniz gibi bir ürün bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın