En İdeal Yastık Nasıl Seçilir

Daha kaliteli bir uyku için ihtiyacımız olan şeylerden biri de iyi bir uyku duruşu. Bunu sağlamak için hem yatak hem de yastık seçimini en doğru şekilde yapmamız gerekiyor. Yazımızı okuyarak ihtiyaçlarınıza özel olarak kendi ideal yastığınızı nasıl seçebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yatağınızın Sertlik Derecesini Göz Önünde Bulundurun

Yatağınızın yumuşak ya da sert oluşu yastığınızın da formunu belirliyor. Eğer sert bir yatak seçtiyseniz tercihinizi daha yumuşak yastıklardan yana kullanmalısınız. Çünkü sert bir zemin üzerinde başınızın ağırlığının yaptığı baskıyı en doğru şekilde yumuşak formlu bir ürün karşılayabilir. Yatağınız orta sertlikte ya da yumuşak bir yatağınız varsa da boynunuzu ve başınızı hizalamak ve yatağa gömülmesini engellemek için sıkı bir yastığa ihtiyacınız var.

Beden Ölçülerinizi de Yatak Ölçülerinizi de Dikkate Alın

Yastık ölçüleri bebeklerden yetişkinlere kadar farklı ölçülerde hazırlanıyor. Bunun yanında daha büyük bedenli kişiler için ekstra geniş yastıklar da hazırlanabiliyor. Nasıl bir bebek yastığında rahat etmeniz mümkün değilse bedeninize oranla küçük boyutlardaki bir üründe de rahat etmeniz çok mümkün değil. Bu durum aslında yatağınızın boyutlarıyla da bağlantılı. Çok geniş yataklar için biraz daha büyük boyutlarda yastıklar seçmenin daha rahat bir uyku sunduğu söyleniyor.

Medikal Açıdan Destekleyici Bir Ürüne İhtiyacınız Olup Olmadığını Öğrenin

Uzun zamandır boyun ağrısı mı çekiyorsunuz? Her sabah omuzlarınızdan boynunuza doğru çıkan bir ağrıyla mı uyanıyorsunuz? Bu durumlar yatış pozisyonunuzdan yatağınıza farklı etkenlerden dolayı da olabilir sahip olduğunuz bir rahatsızlıktan da. Ağrılarınız için bir doktora danışıp onun önerdiği formlardaki yastık modelleri üzerinden seçim yapabilirsiniz.

Uyku Pozisyonunuz İçin En İdeal Seçimi Yapın

Her ne kadar gece boyunca uyku pozisyonumuz değişse de hepimizin vazgeçilmez bir uyku pozisyonu var. Yüzüstü, sırtüstü ya da sağ ve sol yana… Ağırlıklı olarak hangi pozisyonda uyuduğunuzu dikkate alarak bu pozisyon için en rahat yastık modelini seçebilirsiniz. “Doğru Yastık Nasıl Seçilir?” içeriğimizi okuyarak hem uyku pozisyonlarına hem de yastığın diğer özelliklerine göre nasıl bir seçim yapmanız gerektiği konusunda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yastığınızı değiştirme zamanınız geldiyse ya da daha rahat bir yastık arıyorsanız tüm etkenleri göz önünde bulundurup Hibboux’nun yastık modellerine göz atabilir, ihtiyacınıza ve beklentilerinize en uygun ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın