Banyo Havlusu Nasıl Seçilir

Banyo sonrası sizi yumuşacık dokusuyla saran banyo havlusu modelleri, farklı malzemeler ile hazırlanıyor ve çeşitli tasarımlarla her zevke hitap edecek şekilde üretiliyor. Çok temel ve basit bir ihtiyaç gibi görünse de suyu hızlıca emerek kurulanma sürenizi kısaltacak, cildinize nazikçe dokunacak bir banyo havlusu seçmek için bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. İşte sizin için hazırladığımız ipuçları!

Yoğunluğuna Dikkat Edin

Havlunun üretim aşamasında dokunan pamuğun metrekare başına kaç gram olduğu emiciliğini de kalitesini de etkileyen unsurlar arasında. İyi bir üründe de bu sayı metrekare başına 400 ila 650 gram arasında değişiyor. Günlük kullanıma uygun, yumuşak ve emici bir seçim için bu aralıktaki ürünlere göz atabilirsiniz.

En Doğal Malzemeye Yönelin

Konu havlu olunca en iyi ve en doğru seçim elbette ki ham maddesi %100 pamuk olan ürünler. Yumuşacık dokusunun yanında sıvıyı da emme özellikleri sayesinde pamuk banyo havlusu çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Boyutlarına Dikkat Edin

Banyo havlusunun yanında el, yüz ya da saç havlusu çeşitleri de satışa sunuluyor. Genellikle boyutları standart olarak üretilen bu ürünleri satın alırken yine de boyutlarına göz atmakta fayda var. 90×150 ya da 70×140 ortalamasındaki havluları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dikişler Sayesinde Dayanıklılığı Garantileyin

Çift dikişli ve çift katlı havlular her zaman daha dayanıklı bir kullanım sunuyor. Havlunuzun dikişleri birkaç yıkama sonra atmasın, sökülme sorunları yaşanmasın istiyorsanız çift dikişli ürünler sizin için ideal. Tüm bunların yanında daha uzun ömürlü bir kullanım için Havluların Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Zevkinize Uygun Bir Seçim Yapın

Teknik detaylara göre elemeler bitti. Sıra geldi yukarıdaki özelliklere uygun modeller arasından seçim yapmaya. Havlularınızı açık raf sisteminde saklıyorsanız seçim aşamasında banyonuzun rengi dahi etkili olabilir. Kendinden desenli, tek renk, belli bir kısımlarında detaylar bulunan ya da zarif dikişlerle hareketlendirilen modeller arasından seçiminizi yaparak zevkinize uygun, dilerseniz banyo dekorasyonunuza da uyum sağlayacak bir tercih yapabilirsiniz.

Bir banyo havlusundan beklediğiniz tüm özellikleri barındıran ürünlere ve çok daha fazlasına Hibboux aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın