Boyun Düzleşmesi için Yastık Önerisi

Boyun düzleşmesi bir diğer adıyla servikal lordoz düzleşmesi, boynun normalde olması gereken içe doğru kıvrımını farklı nedenlerden ötürü kaybetmesi sonucu gerçekleşir. Yazımızı okuyarak boyun düzleşmesi neden olur, bu rahatsızlığın iyileşmesi için neler yapılabilir öğrenebilirsiniz.

Boyun Düzleşmesi Neden Olur?

Boyun düzleşmesinin en büyük sebeplerinden biri eğri bir şekilde oturmaktır. Özellikle bu pozisyonda uzun süre oturmak, bilgisayar, cep telefonu tablet gibi cihazlar kullanmak ya da kitap okumak, ders çalışmak boyun düzleşmesine yol açabilir.

Bunun yanı sıra travmatik yaralanmalar da düzleşmeye yol açabilir. Bir araba kazası ya da düşme sonucu doğrudan boyunca oluşan yaralanmalar sonucunda da gerçekleşebilir. Boyun ve çevresinde gelişen tümörler, yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan omurga rahatsızlıkları ve genetik faktörler de boyun düzleşmesi nedenleri arasında sıralanabilir.

Boyun Düzleşmesi Nasıl Geçer?

Rahatsızlığın iyileşmesi için öncelikle bir hekime başvurmanız gerekir. Hekimler genellikle bu hastalık için fizik tedavi de önerdiğinden fizyoterapistinizin önerdiği egzersizleri yapmak, hekimizin yazdığı ilaçları kullanmak en etkili tedavi yöntemleri olacaktır.

-Gün içerisinde oturuşunuza ve duruşunuza dikkat etmek,

-Çalışırken daha rahat, daha dik oturabileceğiniz bir masa ve sandalye seçmek,

-Boynunuzu belirli aralıklarla dinlendirmek,

-Doğru yastığı seçmek de iyileşme ya da hastalığın etkilerini azaltmaya destek olan durumlar arasındadır.

Boyun Düzleşmesi İçin Yastık Seçimi      

Yastık uyku kalitesini artıran en önemli etkenlerden biri. Farklı uyku pozisyonları için vücudunuzu dengeleyecek iyi bir yastık seçerseniz boyun ya da bel gibi bölgelerinizin ağrısıyla uyanmaya son verebilirsiniz.

Doğru yastık seçimi ile boyun düzleşmesinin de etkilerini azaltmanız mümkün. Doktorunuzun da tavsiyesini alarak özel dolgulara sahip ve boynunuzun, başınızın şeklini alarak sizi en iyi şekilde destekleyecek ürünlere yönelebilirsiniz.

Siz de böyle bir ürün arıyorsanız Hibboux’ya göz atabilirsiniz. Hibboux Comforel yastık, %100 Dacron Comforel dolgusuyla gece boyunca başınızı ve boynunuzu destekler. Zaman içinde ezilen, yassılaşan, formunu kaybeden sıradan yastıklara karşın düzenli havalandırıldığında ilk günkü formunu uzun süre korur. Boyun ve omurganızı destekleyecek, ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olacak bir ürün arıyorsanız Comforel yastığı tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın