Yaysız ve Paket Yaylı Yatak Farkı Nedir?

Bir yatak satın almak istiyorsunuz ancak yaysız ve paket yaylı yataklar arasında mı kaldınız? Yazımızı okuyarak her iki yatak türü arasındaki farkları öğrenebilir, sizin için en iyi seçimi yapabilirsiniz.

Yaysız ve Paket Yaylı Yatak Nedir?

Hem destek hem de sıçrama için içerisinde poliüretan köpük, bellek köpüğü ve köpük lateks gibi malzemeler kullanılan yatak çeşitleri yaysız olarak adlandırılır. Yoğun köpük kullanılan bu ürünler, vücut ağırlığını taşıma konusunda başarılıdır.

Yüzlerce ayrı temperli yaydan oluşan paket yaylı yataklarda da köpük dolgu kullanılır. Ancak bu sefer köpük dolgular bir yay sisteminin üzerine oturduğundan bu ürünler daha güçlü, daha destekleyicidir.

Yaysız ve Paket Yaylı Yatak Özellikleri

Destekleyici Etki:

Her iki yatak türü farklı kişilere hitap etse de paket yaylı yatak daha destekleyici formuyla kişilerin daha konforlu ve kaliteli bir şekilde uyumasına yardımcı olur. Sahip olduğu yaylar sayesinde diğer yatak türlerine göre vücudunuzun daha iyi dengelenmesini sağlar. Her vücutla kolayca uyum sağlayarak boyun, bel gibi bölgelerin desteklenmesine yardımcı olur.

Yaysız yataklar, kullanıldıkları malzemeye göre konforlu bir etkiye sahip olsalar da ağırlık merkezini paket yaylı yataklar kadar doğru bir şekilde destekleyemeyebilirler.

Sıcaklık:

Uykuya dalabilmek için vücut ısısı düşer. Dolayısıyla sıcaklığın yüksek olduğu yerlerde kişi rahatça uykuya dalamaz. Paket yaylı yataklar, uyuma esnasında vücut ısınızın uykuya en uygun hale gelmesine destek olur. Yaysız yataklar ise sıcak tutarak bu aşamada sizi rahatsız edebilir.

Hareket Duyarlılığı:

Hem yaysız hem de paket yaylı yataklar hareket duyarlılığı konusunda sorun yaşamamanız için özel olarak tasarlanır. Partnerinizin hareketlerinden rahatsız olmamanızı sağlayan bu özellikle yaylı yataklarda biraz daha gelişmiştir. Çünkü her yay kendi tarafındaki basınçla hareket eder.

7 Bölgeli Pocket Yay Teknolojisine Sahip Hibboux Yataklar

Tercihinizi paket yaylı yataklardan yana kullanmak isterseniz Hibboux’nun 7 Bölgeli Pocket Yay Teknolojisi’ne sahip ürünlerine göz atabilirsiniz. Vücudunuzun farklı ağırlığa sahip bölgelerini en orantılı şekilde destekleyen, bağımsız hareket özelliği ile eşlerin birbirlerini uyandırma durumunu ortadan kaldıran yatak modellerine hemen göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın