Küçük Yatak Odası için Öneriler

Yatak odası her evin en özel, en konforlu olması gereken alanı. Bu alanı zevkinize göre dekore edip hem dinlenme hem de uyku saatlerinizi daha keyifli hale getirmeye ne dersiniz? Eğer odanız küçük olduğu için değişikliklere ve hoş bir düzene sahip olamayacağını düşünüyorsanız hiç üzülmeyin. Küçük yatak odası için dekorasyon önerilerimizle hayallerinizdeki odaya kavuşabilirsiniz.

Başucunuz İçin Duvar Aydınlatmaları Kullanın

Başucunuza komodin ekleyip odayı daraltmak yerine her iki başucunuzda da şık ve duvara monte edilen aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Eğer biraz daha dekoratif bir görünüm istiyorsanız baş ucunuza açık ya da küçük bir dolap şeklinde bir raf ekleyip favori kitaplarınızı, dekoratif objelerinizi bu alana yerleştirebilirsiniz.

Minimal mi Dikkat Dağıtıcı mı Karar Verin

Odanız küçükse daha ferah ve aydınlık bir görünüm istemeniz çok normal. Bunun için bembeyaz bir dekorasyon yapmanız en iyisi. Mobilyalarınızdan ev tekstil ürünlerine hatta dekoratif objelere kadar her şeyi beyazın çeşitli tonlarında seçerek odaya her girdiğinizde kendinizi hafiflemiş hissedebilirsiniz.

Ancak hızlıca kirlenen beyaz renk sizin kullanımınız için uygun değilse ve daha hareketli, enerjik bir alan istiyorsanız en sıcak renkleri karıştırıp cesur seçimler yapın. Turuncu, yeşil, pembe, beyaz, sarı gibi birbiriyle zıt renklerin tümünü bir arada kullanarak bambaşka bir tarz yaratabilir, sanki çok geniş bir alandaymış gibi hissedebilirsiniz.

Eşyalarınızı Dekor Gibi Gösterin

Küçük odanızda her metrekare değerli. Bu nedenle eşyalarınızı sığdırmak için onlara dekoratif görevler de yükleyebilirsiniz. Küçük dolabınıza sığmayan kıyafetlerinizi ayaklı bir askılıkla daha hoş gösterebilir, takılarınızı saklayacak bir çekmeceniz yoksa şık bir takı askısı satın alarak sanki dekoratif objeymiş gibi kullanabilirsiniz. Önemli olan ihtiyacınızı belirleyip yaratıcılığınızı kullanmak.

Ev Tekstili Ürünlerinin Güzelliklerinden Faydalanın

Küçük bir odada kısıtlı eşya kullanacağınız için en değerli aksesuarlarınız ev tekstili ürünleri oluyor. Perdeler, yatak örtüleri, nevresimler, yastıklar… Tüm bunları odanızın tarzına uygun bir şekilde seçerek bambaşka bir görünüm yaratabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunuzu güzelleştirecek nevresim takımı, yatak örtüsü ve birbirinden şık daha pek çok ev tekstili ürününe Hibboux aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın