Yatak Örtüsü Nasıl Seçilir?

Yatak örtüsü, yatak odanızın dekorasyonunu bir anda değiştiren ev tekstili ürünleri arasında. Yatağınızı koruyup güzelleştiren odanıza hoş bir hava katan yatak örtüsü nasıl seçilir öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Boyutlarına Dikkat Edin

Yatağınız için bir örtü arıyorsanız ilk olarak boyutlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Tek ve çift kişilik temel boyutların dışında yatağınızın en ve boyunu da ölçüp seçiminizi yaparken bu ölçüleri dikkate almalısınız. Çift kişilik yatak örtüsü modelleri genellikle 160×240, 220×240 ya da 200×200 ölçülerinden hazırlanıyor. Tek kişilik ürünler ise genellikle 150×200 boyutlarında üretiliyor.

Mevsime Uygun Bir Seçim Yapın

Yatak odanızın dekorasyonunu düzenlerken bazı ürünleri mevsime göre seçmeniz gerekiyor. Bunlardan biri de yatak örtüsü. Yaz için ince, keten ya da pamuklu kumaşlara sahip, renkli yatak örtüsü modellerini tercih edebilirsiniz. Kış içinse daha kalın, tüylü ya da peluş detaylara sahip, koyu renkli, tarçın, bordo gibi sonbahar-kış renklerini barından ürünlere yönelebilirsiniz.

Her ne kadar yatağınızın üzerinde çok fazla zaman geçirmeseniz de mevsime uygun bir seçim yapmak yatak odanızın havasını bir anda değiştiriyor ve yazın daha ferah enerjik, kışınsa daha sıcacık, konforlu bir görünüm yaratmanıza yardımcı oluyor.

Alternatifleri Değerlendirin

Yatak örtüsü olarak standart modeller ve ürünler yerine farklı alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.  Örneğin, battaniyeler son dönemde en çok kullanılan örtü alternatiflerinden. Mevsimine göre kalın ya da ince battaniyelerinizi hem geceleri üzerinize örtmek hem de yatağınızı güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Özellikle modern yatak örtüsü arayışındaysanız minimal desenleri, hoş renkleri ile seçiminizi battaniyelerden yana yapabilirsiniz.

Yatak Odanızın Renklerine Uygun Bir Seçim Yapın

Tüm detaylar tamam sıra geldi modellere göz atmaya. Bunu yaparken elbette ki zevkinize, tarzınıza en uygun seçenekleri inceleyeceksiniz. Ancak odanızın renklerini ve tarzını da hesaba katmanız gerek. Eğer diğer yatak odası aksesuarlarınız ya da tekstil ürünleriniz renkli ise açık renkli ve düz bir modeli tercih edebilirsiniz. Ancak amacınız sade bir dekorasyona sahip olan odanızı renklendirmekse turuncudan sarıya, mordan maviye dilediğiniz yatak örtüsü renkleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Aradığınız battaniye ya da yatak örtüsü olsun! Tüm modellere Hibboux aracılığıyla ulaşabilir, seçtiğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın