Bebek Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Narin ciltleri, hassas yapıları ile bebekler için satın alınan her şeye ayrı bir özen göstermek gerekir. Bu durum elbette ki yatak seçiminde de geçerli. Yazımızı okuyarak bebek yatağı seçerken nelere dikkat edilmeli öğrenebilirsiniz.

Konforundan Emin Olun

Özellikle de 0-12 aylık bebekler, uzun ve sık uyku saatleri nedeniyle günün büyük bir kısmını yataklarında geçirir. Ayrıca kas ve kemik gelişimleri de uyku esnasında gerçekleşir. Tüm bu nedenlerden dolayı gerçekten konforlu bir yatak seçmeniz çok önemli. Onun vücudunu destekleyecek, çok yumuşak ya da sert olmayan, konforlu bir yatak seçmelisiniz.Omuriliğini destekleyecek bir seçim için ürünlerde uluslararası standarttaki LGA sertifikasının olduğundan emin olmalısınız.

Little Hibboux yataklarında LGA sertifikasının yanında Cairfull Teknolojisi de bulunur. Bu teknoloji, 3 boyutlu yaylarıyla bebeğinizin hareketlerini destekler ve uyurken daha rahat nefes almasını sağlar. Pocket yay sistemine sahip yataklarıyla da minik vücutlarını en iyi şekilde destekler.

Doğal Ham Maddelerden Hazırlanan Ürünlere Yönelin

Bebeğinizin narin cildine zarar vermeyecek bir bebek yatağı seçmek için doğal ham maddelerden üretilmiş yataklara yönelmelisiniz. Pamuk, bambu, lyocell gibi ham maddelerden üretilen, hem bebeklerin hem de doğanın dostu ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun dışında karar verirken ürünün tekstilde güvenirliği, ürünün zararlı maddelerden uzak ve ekolojik olduğunu gösteren OEKO-TEX® sertifikasının olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Fonksiyonel Özelliklere Dikkat Edin

Bebek yatağı rahat, destekleyici ve doğal olmalı. Peki ya ekstra özellikler? Farklı bebek yatağı modelleri arasında seçim yaparken fonksiyonel özellikleri de dikkate alabilirsiniz. İşte bu özelliklerden birkaçı:

-Sürdürülebilir malzemeden üretilen doğa dostu ürünler çevreyi korur ve bebeğinizin geleceği için de doğru bir karar vermenizi sağlar.

-Farklı yaş aralıklarında rahatça kullanabilmeniz için çift taraflı kullanım sunan ürünler, bebeğinizin bebeklik ve çocukluk döneminde aynı yatakta yatmasını mümkün kılar. Bir tarafı 0-2 yaşındaki bebekler için daha sıkı, omurilik gelişimini henüz tamamlamayan bebekleri destekleyecek şekilde, diğer tarafı ise 3-6 yaşındaki çocuğunuz için çocuk yatağı olacak şekilde tasarlanan Hibboux yataklar bu konuda büyük avantaj sunar.

-4 mevsim kullanım sunan ürünler ise yazın sığına, kışın soğuna uyumlu olacak şekilde vücut ısısını dengeler, bu da bebeğinizin konforunu artırarak daha deliksiz uyumasına destek olur.

Bebeğinizin konforu için en ince detayları dahi düşünen Hibboux’nun Litte Hibboux koleksiyonunu inceleyerek onun için en uygun bebek yatağı modellerini inceleyebilir, beklentilerinize doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz.