Çocuğunuz İçin En Uygun Yastık Hangisi

Çocuğunuz 18. ayını doldurduktan sonra yatağına bir yastık ekleyebilirsiniz. Peki, onu en iyi şekilde destekleyecek, cildine uyum sağlayacak, kaliteli bir çocuk yastığı seçmek için nelere dikkat etmelisiniz? Detayları ve ipuçlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Çocuğunuza Uygun Boyutlarda Bir Ürün Seçin

Çocuğunuz yastık kullanacak yaşa gelmiş olsa bile yetişkinlerin kullandığı yastıklar onlar için uygun olmayacaktır. Fazla kalın ve geniş ürünlerden uzak durmalı, çocuklar için özel olarak tasarlanmış çocuk yastığı modelleri arasından seçim yapmalısınız. Aksi halde kalın bir yastık boynunu zorlayıp ağrıtabilir. Fazla kabartılmış yastıklar da nefes almasını zorlaştırabilir.

Destek İçin Gerçek Bir Yastık Kullanın

Çocuk mağazalarında karşınıza çıkan, sevimli figürleri ve yumuşacık dokularıyla kendine hayran bırakan yastıklar, uyku için değil dekorasyon amaçlıdır. Bu nedenle de çocuğunuzun başını, boynunu desteklemek için uygunluk göstermezler. Çocuğunuz için yastık seçmek istiyorsanız minikler için özel olarak hazırlanan ürünlere göz atmalısınız.

Dolgusuna Dikkat Edin

Bebek ve çocukların hassas ciltlerine ve bünyelerine en uygun ürünler elbette ki doğal içerikli olanlar. Bu nedenle bambu, pamuk, yün ve elyaf dolgulu yastıkları tercih etmelisiniz.

-Yün Çocuk Yastığı: %100 doğal, doğada çözünebilen, yenilenebilen, geri dönüşebilen yün dolgulu yastıklar hem çocuğunuzun hem de doğanın iyiliği için en uygun ürünlerden. Ayrıca yün, vücut ısısını dengeleyici özelliğiyle çocuğunuzun hem yaz hem de kış aylarında terlemeden, rahatça uyumasına destek olur. Özellikle Woolmark kalite sertifikasına sahip ürünler arasından seçim yaparak kaliteli bir tercihte bulunabilirsiniz.

-Bambu Çocuk Yastığı: Hem dış yüzeyindeki kumaşta hem de iç dolgusunun bir kısmında bambu kullanılan ürünler de doğal içerikleriyle gönül rahatlığıyla satın alabileceğiniz seçenekler arasında. Ayrıca bambunun serin tutan, içeriğindeki Bambu-Kun maddesi sayesinde bakteri oluşumunu engelleyen, nefes alan yapısı, uyku esnasındaki konforu artırır.

-Pamuk Çocuk Yastığı: Pamuk, çocuk kıyafetleri, ev tekstil ürünleri için en çok kullanılan ve tercih edilen ham maddelerden. Pamuk dolgulu ve kaplamalı yastıklar; nemi ciltten uzaklaştırır, vücut ısısını hapsetmez, cildi nazikçe sarar ve yumuşacık bir hisse sahiptir. Bu yastıkları tercih ederek de bebeğinizin rahat bir uyku uyumasına destek olabilirsiniz.

-Elyaf Çocuk Yastığı: Kaliteli ve doğru elyaf seçimi tıpkı doğal malzemelerde karşımıza çıkan özellikleri sahip olabiliyor. Örneğin Little Hibboux ürünlerinin birkaçında da yer alan Dacron Duo ve Nano elyaf dolgu çeşitleri buna en güzel örnekler arasında. Elyaf kimi zaman tek başına kimi zaman da bambu, pamuk gibi malzemelerle karıştırılarak kullanılır. 30 derecede dahi verimli yıkama sunan, hızlıca koruma sunan elyaf bu özelliğiyle enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca hafif yapısı ile de rahatlık sunar.

Siz de çocuğunuz için en uygun çocuk yastığı modelini seçmek için Little Hibboux koleksiyonuna göz atabilir, en uygun boyutlarda, farklı iç dolgularına sahip ürünlere göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın