2020 Ev tekstili Trendleri

Her sene yenilenen moda dünyası sadece giysilerde değil ev tekstilinde de yepyeni trendlerin oluşmasına neden oluyor. Trendler kimi zaman geçmişe kimi zaman da geleceğe gönderme yapabiliyor. 2020’de ev tekstili ürünlerinde öne çıkan trendleri, en çok kullanılan desenleri, ham maddeleri ve renkleri yazımızda bulabilirsiniz.

Sanatçının İzlerini Takip Edin

2020 ev tekstili ürünlerinin en popüler desenleri arasında; gevşek fırça darbelerinin izleri, blok baskılar, lekeliymiş gibi duran gelişigüzel noktalar var. Sanki bir ressam öylesine fırçasını dokundurmuş da izini bırakmış gibi duran bu desenler, genellikle tek bir renk paleti üzerinden oluşturuluyor. Modern, minimal ve yalın bir görünüm sunan desenler perdelerden yastık kılıflarına her üründe kullanılıyor.

Dramatik Çiçeklerin Asaletinden Faydalanın

Dramatik çiçek deseni trendi özellikle klasik ve sofistike bir dekorasyon oluşturmak isteyenlerin çok hoşuna gidecek. Koyu renk kumaşların üzerine çizilmiş, antik ve klasik desenlerle bir arada kullanılan, kocaman çiçek desenlerinin yer aldığı ürünleri dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Ancak bizim önerimiz dramatik çiçek desenlerini perde ve yatak örtüsü gibi geniş alanlarda kullanarak daha cesur, dramatik ve etkili bir tarz oluşturmanız.

Hardal Sarısının Uyumuna Tanıklık Edin

Son birkaç yıldır hem giyim hem de dekorasyon modasında öne çıkan hardal sarısı, 2020 yılının ev tekstili trendlerinde daha da öne çıkıyor. Beyaz ve gri ile çok hoş bir uyum sergiliyor. Eğer açık renkli, ham ahşap görünümlü mobilyalarınız varsa hardal rengi ev tekstili ürünlerini kullanarak nostaljik bir görünüm de yakalayabilirsiniz. Nevresim takımı ve yastık kılıfı gibi dikkat çekici ögeleri hardal sarısı renginde seçebilirsiniz.

Doğanın Güzelliğini Evinize Yansıtın

Pastoral sahneler, doğa manzaraları, ağaçlar, hayvanlar… Bu senenin trendleri arasında ev tekstili ürünleri ile doğayı evinize taşımak da var. Doğanın en güzel ögelerinin resmedildiği ürünler, mekanlara hem retro hem de sıcacık bir hava katıyor.

İşlemeli Dokuların Güzelliğini Kullanın

Bu sene ev tekstil ürünleri trendlerinde geriye dönüş hakim. Bu geriye dönüşü en iyi yansıtan trendlerden biri de nakış işlemeleri. Kumaşa ayrı bir doku ve hava katan nakış işlemelerine sahip ürünlerle hem bohem hem de romantik bir hava yakalanmak istiyor. Siz de bu tarzda bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız nakış işlemelerinin yer aldığı seçeneklere göz atabilirsiniz.

Trendler değişse de Hibboux ürünlerinin modası hiç geçmez. Siz de zamansız ve çok şık ev tekstili ürünleri satın almak istiyorsanız çarşaf, nevresim seti, yatak örtüsü gibi pek çok seçeneği Hibboux’da bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın