Yazlık Nevresim Nasıl Seçilir

Yaz aylarında deliksiz bir uyku uyumak için en gerekli ögelerden biri de konforlu, terletmeyecek, rahat ettirecek bir nevresim takımı. Peki, yazlık nevresim takımı nasıl seçilir? Vereceğimiz önerileri dikkate alarak yazın hangi nevresimler kullanılmalı öğrenebilirsiniz.

Nefes Alabilen, Terletmeyen Kumaşlar Tercih Edin

Yazın deliksiz bir uyku için nefes alan, terletmeyen ev tekstil ürünleri kullanmalısınız. Pamuk, pamuk saten, keten, bambu malzemelerden hazırlanan ürünler bu ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamanıza destek olacaktır. Nemi emen, geceleri daha kuru, ferah bir hisle uyumanıza destek olacak ürünler, aynı zamanda doğa dostu yapılarıyla da öne çıkar. Hibboux’nun nevresim seti ve nevresim takımı modelleri; doğal ham maddelerden hazırlanan kumaşları, ekoloji sertifikaları ve yumuşacık yapılarıyla uyku konforunuzu artırmanıza yardımcı olur.

Cildinize Dost Seçimler Yapın

Yazın cildinize temas eden giysiler ya da ev tekstil ürünlerinin kaşındıracak, cildinizi kızartacak kumaşlara sahip olmaması oldukça önemli. Polyester gibi terlemenizi kolaylaştırıp cildinizi rahatsız edecek kumaşlardan uzak durup pamuklu, yumuşacık bir hisse sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Harika bir his için Hibboux’nun pamuk saten nevresim takımlarına göz atabilirsiniz.

Tel Sayısını Kontrol Edin

Tel sayısı ev tekstili ürünlerinin dayanıklılığını da yumuşaklığını da etkiler. Dayanıklı ve yumuşak bir yazlık nevresim için tel sayısının yüksek olduğu modelleri satın almalısınız. Tercihiniz pamuk saten olacaksa 82, ranforce olacaksa da 57 tel ideal olacaktır.

Yazın Enerjisini Yatağınıza Taşıyın

Doğal kumaşlardan hazırlanan nevresim modelleri arasında seçim yaparken yazın enerjisini üzerinde taşıyan seçenekleri tercih etmeniz uyumadan önce ya da uyandıktan sonra daha iyi hissetmenize destek olabilir. Yaz için nevresim seçerken güneşin renklerini içeren ürünlere yoğunlaşabilirsiniz. Sarı, turuncu, kırmızı, pembe, yavruağzı gibi canlı tonlarda, çeşitli desenlerle zenginleştirilen nevresimler arasından seçim yapabilirsiniz. Seçiminizi yaparken halı, perde gibi diğer tekstil ürünlerinin renkleriyle uyumlu olmasına da dikkat edebilirsiniz.

Koyu Renklerden Uzak Durun

Yazın renkli seçimler yapmanız yatağınızın daha canlı ve motive edici bir görünüme sahip olmasına neden olur. Ancak renkleri seçerken dikkat etmeniz gereken bir durum daha var. Bordo, lacivert, siyah gibi güneş ışığını doğrudan çeken renkler yaz için ideal renkler arasında değil. Her sabah güneş ışığını üzerine çekip sizi bunaltacak, terletecek bir seçim yapmamak için koyu renkli modellerden uzak durup renkli yazlık nevresim çeşitleri arasından seçim yapmalısınız.

Yazlık nevresim seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrendiniz. Şimdi sıra alışverişte! Hibboux aracılığıyla yaz boyu rahat edeceğiniz nevresim takımlarını kolayca bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın