Antialerjik Ev Tekstili Ürünlerinin Avantajları

Alerjik reaksiyonlara yatkın bir bünyeye sahipseniz aniden başlayan göz ya da burun kaşıntılarına da aşinasınız demektir. Her insanın birçok farklı unsura karşı alerjisi olabilir. İşin aslı, çoğu insan da tam olarak neye alerjisi olduğunu tespit etmekte zorlanabilir. Gösterdiğiniz alerjik reaksiyonların artmasına neden olan birçok gizli tetikleyici olabilir. Her gün, sıklıkla vakit geçirdiğiniz iç mekanlarda farkında olmadan pek çok alerjik bakteriye maruz kalırsınız. Özellikle evinizin içinde bulunan toz akarı alerjenlerinin sayısı oldukça fazladır. Peki, toz akarlarının etkisini nasıl azaltabilirsiniz? Antialerjik ev tekstili ürünleri kullanmanın avantajları nelerdir? Bu soruların yanıtlarını beraberce bulmaya ne dersiniz?

Evinizde Hangi Alerji Tetikleyiciler Olabilir?

Eviniz, kendinizi en huzurlu ve konforlu hissettiğiniz alanların başında gelir. Düzenli ve detaylı şekilde temizlik yapsanız bile, evinizdeki alerji tetikleyici kaynaklarını etkisiz hale getirmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Evinizin dekorasyon şekli, bina yaşı, sıcaklık düzeyi ve nem oranı; iç mekanlardaki toz seviyesini doğrudan etkileyen faktörlerdir. Evinizde toz biriken alanların sayısı arttıkça, soluduğunuz havanın da barındırdığı toz miktarı artar. Ayrıca, cildinizin doğrudan temas ettiği nevresim, yastık, yatak, çarşaf ve havlu yüzeylerinde de toz birikir.

Ev dekorasyonunuza özel bir dokunuş katan saksı bitkileri, alerji tetikleyiciler açısından bakıldığında göründüğü kadar masum değildir. Küf, saksı bitkilerinde sıklıkla görülen bir alerji tetikleyicidir. Eğer evinizde bir ya da birden fazla evcil hayvanla bir arada yaşıyorsanız, evde kepek, polen ve toz birikmesi de daha olasıdır. Peki, tüm bu alerjik tetikleyicilerle mücadele etmek için evinizin dekorasyonundan, bitkilerinizden ya da hayvan dostlarınızdan vazgeçmeniz mi gerekiyor? Elbette hayır! Antialerjik ev tekstili ürünlerini tercih ederek olası alerji semptomlarını büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Antialerjik Ev Tekstili Ürünleri Ne İşe Yarar?

Evinizdeki toz seviyesini ve alerjen yükünü azaltmak için kullandığınız nevresim takımlarını en az haftada bir değiştirmelisiniz. Nevresim takımları, yatak örtüleri, yatak ve yastık kılıfı yüzeyleri, toz akarları (maytlar) için ideal bir gizlenme yuvasıdır. Antialerjik yatak örtüsü, yastık kılıfı, çarşaf ve nevresim takımı gibi ürünleri tercih ederek her gün vakit geçirdiğiniz uyku ortamınızdaki alerjen yükünü büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Çünkü antialerjik özellikli ürünler, alerjen geçirmeyen özel yapıları ile toz akarlarının yatağınıza ulaşmasını önler.

Toz akarı, alerjik rinit ve alerjen astım rahatsızlıklarını doğrudan etkileyen bir faktördür. Utrecht Üniversitesi üyelerinin Prevention and Incidence of Asthma and Mite Allergy katılımcıları üzerinde yaptıkları araştırmada antialerjik ev tekstili ürünlerinin ev tozu akarı yükünü azaltmakta oldukça etkili olduğu tespit edilmiştir. Siz de toz akarına karşı alerjik reaksiyonlar gösterdiğinizi düşünüyorsanız, Hibboux’nun antialerjik ürünlerini tercih ederek gösterdiğiniz semptomları azaltabilir, evinizi ve yatak odanızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın