Banyo Dekorasyonunu Güzelleştirecek Havlu Katlama Yöntemleri

El, yüz ve banyo havluları, hijyenik koşullarda muhafaza edilmelidir. Ev üyelerinin şahsi olarak kullandığı havluların yanı sıra, misafirlere özel olarak ayrılan ürünlerin sayısı da bir hayli fazladır. Hal böyle olunca tüm havlularınızı hijyenik ve düzenli bir şekilde muhafaza etmek gerçekten zor bir göreve dönüşebilir. Çünkü havlu modelleri doğru şekilde katlanmadığında ve sayıca çok olduğunda, fazla yer işgal edebilir. Siz de daha düzenli bir banyo dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız aşağıda yer alan şık ve pratik havlu katlama yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Banyo Havlusu Ruloları ile Şık Görünüm

Banyo havluları oldukça fazla yer kaplayabildiği için özellikle dar banyo dolaplarında ya da çekmecelerde sorun haline dönüşebilir. Siz de dar alanlara mümkün olduğunca fazla sayıda ürün yerleştirmek ve aynı zamanda şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız rulo yönteminden yararlanabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulamak için havlunuzu düz ve dikişleri altta kalacak şekilde serdikten sonra uzun kenarının bir köşesini bir üçgen oluşturacak şekilde aşağı doğru katlayın. Daha sonra kısa kalan kenarın alt köşesini diğer alt köşeyle birleştirecek şekilde bir daha katlayın. Havluyu ters çevirdikten sonra düz bir çizgi halinde kalan alt kısmını spiral formuna getirerek bir rulo oluşturun. Rulonun sonuna geldiğinizde, üçgen kısmın oluşturduğu çentik kısmını rulonun bir alt katmanına sıkıştırın. Aynı yöntemi dilerseniz el havlusu modelleri için de uygulayabilirsiniz.

El ve Yüz Havlularınızı Saklarken Alandan Tasarruf Edin

El ve yüz havlularınızı saklamak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise saklama alanınızdan tasarruf etmenizi oldukça kolaylaştırabilir. Düz bir şekilde serdiğiniz havlunuzu uzunlamasına ve ortada birleşecek şekilde iki yandan ikiye katlayın. Daha sonra kısa kenarları yine ortada birleşecek şekilde tekrar ikiye katlayın. Son olarak katlama kısımları alta gelecek şekilde bir katlama daha yapın. Bu yöntem sayesinde havlularınızı küçük kareler haline getirebilir ve dilediğiniz şekilde saklayabilirsiniz.

Eğer katlama şeklinizin uzun süre boyunca formunu korumasını istiyorsanız bu yöntem de sizin için ideal tercih olabilir: Havlunuzu kısa alt kenarından tutarak ikiye katlayın. Daha sonra uzun kenarlardan birini tam ortaya gelecek şekilde katlayın ve açık kalan kenarı katladığınız kısmın üzerine yerleştirin. Böylelikle oluşturduğunuz şeklin bir köşesinde bir cep oluşur. Diğer kenarı oluşturduğunuz cebe yerleştirerek katladığınızda oluşturduğunuz formu kolaylıkla koruyabilirsiniz.

Doğru Yıkama ve Saklama Talimatlarını Uygulayın

Dekorasyon şıklığınızdan ve düzeninizden ödün vermemek için kullandığınız ev tekstili ürünleri doğru şekilde yıkamalı ve muhafaza etmelisiniz. Böylelikle havlularınızın yıpranmasını ya da formlarının bozulmasını önleyebilir, daha uzun süreli bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. “Havlu kaç derece yıkanır?” sorusunun cevabı, her ürünün ham maddesine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle ürünlerin yıkama talimatlarını ilk kullanım öncesinde gözden geçirmeyi unutmayın.

Banyonuz için ihtiyacınız olan yumuşacık havlu modellerini ise Hibboux’dan bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın