Uyku Pozisyonunuzu Seçin Kişiliğinizi Analiz Edin

Hiç uyku pozisyonunuzun kişiliğiniz ile ilgili ipuçları taşıyabileceğini düşündünüz mü? Yapılan araştırmalar, uyku esnasında aldığımız pozisyonların özellikle bizi neyin rahatlattığını ya da rahat hissettirdiğini öğrenmemiz için faydalı bir kaynak olduğunu söylüyor. İçeriğimizi okuyarak uyku pozisyonlarına göre karakter analizi yapabilirsiniz!

Anne Karnına Dönüş: Cenin Pozisyonu

Genellikle cenin pozisyonunda uyuyorsanız; anlaşılmaya, korunmaya ve sempati duymaya diğer insanlardan daha çok ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Araştırmacılar cenin pozisyonunda uyuyan kişilerin dünyadan ve karşılaştıkları sorunlardan soyutlardan uzaklaşmaya çalıştığını, kendileri için güçlü bir dış kabuk oluşturmak istediklerini de söylüyor.

Kollar ve Bacaklar Serbest: Yüzüstü

Kollarınız ve bacaklarınız açık, serbest bir şekilde yüzüstü uyuyorsanız içinizde bir lider yatıyor olabilir. Dürtüleriyle hareket eden, profesyonelliğe özen gösteren, planlama yapmayı seven ve sürprizlerden pek de hoşlanmayan kişilerin yüzüstü uyuyanlar olduğu iddia ediliyor. Ayrıca bu kişilerin sorumluluk sahibi ve sabırlı oldukları da belirtiliyor.

Güçlü ve Rahat: Sırtüstü

Sırt üstü yatarak uyuyanlardansanız yüksek ihtimalle hayatı da ilgi odağı olmayı da seven ve iyi arkadaşlıklara sahip pozitif bir kişiliğiniz vardır. Mantıklı, hep doğrularının ve doğruların peşinden koşan, güçlü, ödün vermeyen kişiliklere sahip bireylerin genellikle sırtüstü uyudukları görülüyor.

Tıpkı Esas Duruşta Gibi: Asker Pozisyonu

Sırtüstü pozisyona çok benzeyen asker pozisyonunda kişiler sırtüstü uzanırken, kollarını muntazam bir şekilde yanlarında tutuyor. Araştırmacılar bu pozisyonda uyuyan bireylerin hayatta hedefleri olan ve bu hedefleri gerçekleştirmek için çok çalışan kişiler olduklarını ileri sürüyor. Kimi zaman katı, bildiğini söylemekten kaçınmayan ve talepkar olabilen bu kişiler, kendilerinden hep daha fazlasını bekliyor, hep daha fazlası için çalışıyor.

Biraz Yüzüstü Biraz Yan: Balıkçıl Pozisyonu

Hafif yana dönük şekilde, bir bacağınız yukarıya doğru kıvrılmış olarak yüzüstü uyuyorsanız uyku pozisyonunuzun adı balıkçıl. Balıkçıl pozsiyonunda uyuyan kişiler, her türlü maceraya açık ve cesurlar. Öngörülemeyen ruh halleri nedeniyle çevresindekilerin kafasını karıştıran bu kişiler kararlı olduklarında ise seçimlerinden asla vazgeçmiyor.

Uyku pozisyonunuz ne olursa olsun en iyi uyku için rahat bir yatakta yatmanız şart. Hibboux’nun üstün teknolojilere sahip en kaliteli ham maddelerden hazırlanmış yatak modellerini inceleyerek mışıl mışıl uyuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın