Cildiniz İçin En İyi ve En Kötü Uyku Pozisyonu

Uyku pozisyonu sadece vücudunuzu ve sağlıklı uyku deneyimini değil cildinizi de etkileyen bir etken. Bütün gece farklı açılardan yatağa, yastığa temas eden cildinizi korumak için neler yapmanız gerektiğinin sırrını uyku pozisyonlarında bulabilirsiniz. Cildiniz için en sağlıklı uyku pozisyonu hangisi, hangi uyku pozisyonu uyku problemleri ve cilt sorunlarına yol açıyor gibi soruların cevapları yazımızda…

Yaşlanmaya Meyilli: Yan Yatmak

Yan yatmak sinüs problemleri olanlar için en ideal yatış pozisyonu. Ancak cildinin yaşlanmasından korkanlar için hiç de ideal değil. Yan yatarken yastıkla sık sık temas eden, sürtünen cildinizin kırışması hızlanabilir. Bu çok uzun yıllar alacak bir değişim olsa da bu durumun zararını en aza indirmek için saten yastık kılıfları kullanabilirsiniz.

Şiş Bir Sabaha Uyandırabilir: Yüzükoyun Yatmak

Yüzükoyun yatmak cilt için en kötü uyku pozisyonu olabilir. Yüzükoyun yani yüzüstü yatan kişinin yüzüne daha fazla kan gider. Saatlerce yastığa doğru bastırılan yüz, kanın birikmesi sonucu sabahları şişebilir. Özellikle göz çevresinde belirgin şişlikler görülebilir. Bunun yanında yaşlanma belirtilerinin hızlanması, kaş dökülmesi gibi sorunlara da yol açabilir. Yüzükoyun yatıyorsanız yastık hijyenine de ekstra özen göstermeniz gerekir ancak ne kadar dikkat etseniz de bakteri, toz ve cildinizden dökülen ölü deri, ter gibi etkenler yüzünüzde akne oluşumunu tetikler.

Cilde Dost Bir Uyku Deneyimi: Sırtüstü Yatmak

Sırtüstü yatmak cilt için en iyi uyku pozisyonu. Cildin herhangi bir yüzeyle temas etmediği bu uyku pozisyonu oluşabilecek sorunların önüne geçilmesini sağlar. Sırtüstü yatarken yüzünüzde sıvı birikmesini engellemek için fazladan bir yükseltici yastık kullanırsanız sabahları çok daha hoş bir yüze “Merhaba” diyebilirsiniz.

Cildiniz için en iyi ve en kötü uyku pozisyonlarını öğrendiniz. Sıra, en iyi yatak ve uyku arkadaşlarını seçmeye geldi. Uykusuzluk ile başa çıkarken, daha konforlu bir uyku uyumak için rutinler geliştirirken en iyi yardımcınız olacak ürünlerin tümünü Hibboux koleksiyonlarında bulabilir, sepetinize ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz. Cildinizle dost, çevre dostu doğal yastıklar, yastık kılıfları ve ev tekstil ürünleri ile cildinize daha iyi bakmak için bir adım daha atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın