Eski Battaniyeler Nasıl Değerlendirilir?

Daha önceleri de oldukça yaygın olan “kendin yap” akımı özellikle pandemi döneminde popülerliğini giderek artırıyor. Artık kullanılmayan eşyaların değerlendirilmesi konusunda da bir hayli yararlı olan bu akım, eski battaniyeler için de birbirinden farklı alternatifler sunuyor. Çöpe atmak yerine hayatınızın farklı alanlarında tekrardan kullanılabilecek işe yarar vaziyete getirebileceğiniz eski battaniyeler, tarzları itibariyle retro bir hava sunuyor.

Zeminlerinize Yeni Bir Hava Katın

Eski battaniyeleri değerlendirme konusunda en sık tercih edilen yöntemlerinden birisi onları bir kilime dönüştürmektir. Bunun için eski battaniyenizi koridorunuzun genişliğinde keserek köşelerini tekrardan dikebilir ve evinizin dilediğiniz alanına yayarak keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kilim yapmak için eski battaniyelerinizden faydalanmanın başka bir yolu daha mevcut. Bu yöntem biraz daha zahmetli olsa da vereceğiniz emeğin karşılığını kesinlikle hak ediyor. Kullanmadığınız farklı battaniyeleri koridor ölçülerine göre kare ya da dikdörtgen şekillerinde kesin. Kestiğiniz bu parçaları zevkinize göre parça parça birleştirmeye başlayın. Doğru ölçüleri tutturmaya özen göstermenizin yanında renk uyumunun da istediğiniz gibi ve evinizin dekorasyonuyla paralel olarak ilerlediğinden emin olun. Sonucu gördüğünüz de yeni kiliminizden asla vazgeçmek istemeyeceksiniz.

Minderleriniz İçin Eşsiz Bir Kılıf Yaratın

Evde geçirdiğiniz vakitlerde size rahatlık sunan minderlerinize eski battaniyeleriniz sayesinde yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Minderinizin ölçülerinde kesip düzenleyeceğiniz eski battaniyenizle minderinizi kaplayın ve ardından köşelerini dikerek işlemi tamamlayın. Böylelikle çok sevdiğiniz minderinizi yenileyebilir, “Eski battaniyeden ne yapılır?” sorunuza da keyifli bir yöntemle cevap bulabilirsiniz.

Eski Battaniyeler ile Kombinlerinizi Tamamlayın

Özellikle salaş ve nostaljik tarz sevenler için bu önerimiz fazlasıyla beğenilecektir. Eski battaniyeler, kıyafet kombinlerinizde yeni aksesuarlarınız olarak hayatınızda var olmaya devam edebilir. Battaniyenizden bir şal yapmak, keyifli bir vakit sunmasının yanında sokakta bütün gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilir. Bu konuda battaniyenizin tarzınıza uygun olup olmadığı fazlasıyla önem taşır. Battaniyenin kenarlarını içe doğru şerit şeklinde kestikten sonra bu şeritleri örebilir ya da şeritleri daha da incelterek püsküllü bir şal elde edebilirsiniz. Bunun yanında ince bir işçilikle şekil vereceğiniz eski battaniyeleriniz size kumaştan bir cüzdan olabilmesinin yanında bez çantaya da dönüştürülebilir.

Eski battaniyenizi en iyi şekilde değerlendirmenin yolunu bulduysanız Hibboux Tufty battaniye ile yeni battaniyenizin keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın