Hangisi Size Göre? Doğru Nevresim Takımı Ölçüleri Seçimi

Yatak odalarının vazgeçilmez unsurları olan nevresim takımları, hem yatak odanızın dekorasyonunu hem de uyku kalitenizi doğrudan etkiler. Tek ve çift kişilik nevresim takımı modelleri her dekorasyon stiline hitap edebilecek renk, kumaş ve desen çeşitliliği barındırdığı için hayalinizdeki ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ancak iş doğru nevresim takımı ölçülerini seçmeye geldiğinde biraz kafanız karışabilir. Çünkü hem tek hem de çift kişilik nevresim ölçüleri üründen ürüne farklılık gösterebilir. Yatağınıza en uygun nevresim takımı ölçüsünü seçmek için ihtiyacınız olan ipuçlarına göz atmaya ne dersiniz?

Nevresim Takımında Hangi Ürünler Bulunur?

Nevresim sözcüğünün kelime anlamı aslında yorgan ya da battaniye üzerine geçirilen kılıfı ifade eder. Ancak nevresim takımlarında ve setlerinde birden fazla ev tekstili ürünü bir araya getirilir. Nevresim setleri çoğunlukla bir ya da iki yastık kılıfı ile bir yorgan kılıfını kapsar. Nevresim takımları ise yorgan ve yastık kılıfına ek olarak içeriğinde çarşaf da barındırır. Her iki kategoride de tek ve çift kişilik seçenekler bulunur.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Ölçüleri Nelerdir?

Tek kişilik yataklar genellikle 140×190 cm ya da 150×200 cm boyutlarında üretilir. Tek kişilik nevresim ölçüleri de yatakların boyutları baz alınarak çeşitlendirilir. Ürün grubu içinde yer alan tek kişilik yorgan kılıfı standart olarak 160×220 cm boyutlarında üretilir. Ayrıca, takımın içeriğinde 50×70 boyutlarında bir adet yastık kılıfı ve 180×240 cm ölçülerinde bir çarşaf da yer alır.

Çift Kişilik Nevresim Takımı Ölçüleri Nelerdir?

Standart çift kişilik yataklar 160×200 cm boyutunda üretilir. 180×200 cm ölçülerindeki yataklar ise “king size” ya da battal boy olarak adlandırılır. Standart çift kişilik nevresim takımlarında 200×220 cm ölçüsünde bir yorgan kılıfı, 50×70 cm ölçülerinde iki adet yastık kılıfı ve 240×260 cm ölçülerinde bir çarşaf yer alır.

Battal boy çift kişilik nevresim takımlarında ise yorgan ve yastık kılıflarının ölçüsü aynı kalırken çarşafın ölçüsü 260×280 cm boyutuna çıkar. Battal boy yatakların ve yorganların ölçüsü üründen ürüne farklılık gösterebildiği için setlerin içinde 240×220 cm ve 260×220 cm boyutlarında nevresim seçeneklerine de rastlayabilirsiniz.

Kısacası, kendiniz için en uygun çift ya da tek kişilik nevresim takımı modellerini belirlemek için yatağınızın ölçüsünü baz almanız yeterli. Hibboux imzalı ve tamamen doğal ham maddeler kullanılarak üretilen nevresim setleri arasından dekorasyon stilinize en uygun seçenekleri kolayca bulabilir, uyku konforunuzu maksimum düzeye taşıyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın