sahil-kadın

Tatile Hazırlık Plaj Çantasının Olmazsa Olmazları

Yaz günlerinin kavurucu sıcakları kapıyı çaldığında tatil planı yapmanın zamanı gelmiş demektir. Siz de serin sulara atlamayı, plaj keyfi yapmayı ve yaz günlerinin tadını çıkarmayı hayal ediyorsanız tatil alışverişi listeniz de kafanızda şekillenmiş olabilir. Peki, plaj çantanıza neler koyacağınızı düşündünüz mü? Tatil heyecanıyla ve telaşıyla bazı detayları gözden kaçırmanız oldukça doğal. Yanınıza almayı unuttuğunuz eşyaları ve malzemeleri temin etmek için tatilinizi bölmek yerine, şimdiden plaj çantasında bulunması gerekenler listesine göz atmaya ne dersiniz?

Plaj Çantasında Neler Olmalı?

Plaj çantası deyip geçmemek gerek. Çanta seçerken hem stilinize uygun hem de kullanışlı modeller arasından seçim yapmalısınız. Bu sayede plajda ihtiyacınız olacak tüm eşyaları kolayca taşıyabilir, yaz sıcağında ikide bir otelinize ya da evinize dönmek zorunda kalmazsınız. Plaj çantasında olması gerekenler dendiğinde aklınıza yalnızca güneş kremi ve havlu mu geliyor? Aşağıdaki listeye göz attığınızda fikriniz değişebilir. Bakalım, plaj çantasının olmazsa olmazları nelermiş…

Havlu

Plaj çantasının ilk demirbaşı, elbette havlu. Havlu seçiminizi mümkün olduğunca çabuk kuruyan ve az yer kaplayan modeller arasından yapmanız daha isabetli bir tercih olabilir. Bu sayede plaj çantanızda yer tasarrufu yapabilir ve çantaya nemli havlu koymaktan kurtulabilirsiniz.

gunes_kremi

Güneş Kremi

Tatil telaşıyla güneş kreminizi yanınıza almayı ya da sürmeyi unutmak, tatilinizin kalan günlerinin güneş yanığı problemiyle gölgelenmesine yol açabilir. Cildinizi korumasız şekilde güneş ışınlarına maruz bırakmanın ne kadar tehlikeli olduğunu zaten biliyorsunuz. Cilt tipinize uygun, koruma faktörü yüksek bir güneş kremini çantanıza atmadan plaj yoluna düşmemelisiniz.

mayo_bikini_plaj

Yedek Mayo – Bikini

Siz denizden ya da havuzdan çıktığınızda kısa sürede kurulanabilirsiniz, ancak mayonuzun ya da bikininizin kurumak için daha fazla zamana ihtiyacı var. Bu süreçte ıslak mayoyla vakit geçirmemek adına yanınızda yedek mayo taşımanızda yarar var. Böylece idrar yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarma riskinden kaçınabilir, konforunuzdan ödün vermeden plaj keyfinize devam edebilirsiniz.

gozluk_sapka

Güneş Gözlüğü ve Şapka

Güneş kremi kullanmak, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için tek başına yeterli değil. Güneş gözlüğünüzü yanınızda bulundurarak gözlerinizi ve göz çevrenizdeki hassas cilt dokusunu da koruma altına alabilirsiniz. Çok sıcak günlerde bir çardağın ya da plaj şemsiyesinin altında oturmadığınız takdirde şapkanızı da başınızdan eksik etmeyin. Aksi takdirde başınıza güneş geçebilir.

canta_plaj

Suya Dayanıklı Çanta

Diyelim ki, denizden çıktınız ve hemen otelinize dönmek istediniz. Bu esnada mayonuz ve havlunuz halen nemli. Bu durumda tüm eşyalarınızı kolayca taşımak için plaj çantanızın ıslanmasını göze alabilirsiniz, ancak cep telefonunuz, kulaklığınız ya da cüzdanınız ıslandığı takdirde hasar görebilir. Bu tip eşyalarınızı güvenle taşımak için plaj çantanıza suya dayanıklı ve ağzı kapanan küçük bir çanta daha koyabilirsiniz. Çanta almak istemediğiniz takdirde kilitli şeffaf poşetler de işinizi görecektir.

plaj_kadin

Bakım Ürünleri

Deniz tuzu ve klor, saçlarınızın kabarmasına ya da dolaşmasına neden olabilir. Sudan çıktığınızda da plaj stilinizden ödün vermek istemiyorsanız çantanıza saç fırçası, durulanmayan saç kremi, birkaç toka ya da bandana koyabilirsiniz. Ayrıca, kuru bir cildiniz varsa yüz ve dudak nemlendiricinizi de plaj çantası listenize dahil etmeyi unutmayın. Bu sayede güneşte kuruyan cildinize anında bakım desteği sağlayabilirsiniz.

plaj_kitap

Kitap, Kulaklık, Hoparlör

Denizden ya da havuzdan çıktınız, şezlongunuza uzandınız ve soğuk içeceğinizden bir yudum aldınız. Tam da bu anda en sevdiğiniz şarkıyı dinlemek ya da kitabınızı okumak harika olmaz mı? Plaj keyfinizi zirveye taşımak için çantanıza kitabınızı ve kulaklığınızı da koyabilirsiniz. Kalabalık bir ekiple gittiğiniz tatillerde plaj çantası içinde minik bir hoparlör taşımak da iyi bir fikir olabilir.

Plaj çantasının olmazsa olmazlarının tümünden söz ettik. Şimdi, tüm günü plajda geçirdikten sonra evinize döndüğünüz anı hayal edin. Duşunuzu aldınız, keyifli bir akşam yemeği yediniz ve günün yorgunluğu yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Tam da bu anda kendinizi konforlu yatağınıza atarak deliksiz bir uyku çekebilir, bir sonraki güne maksimum enerjiyle başlayabilirsiniz. Vücudunuzu ideal şekilde destekleyen, uyku konforunuzu en üst düzeye çıkaran bir yatak arıyorsanız Hibboux’un yataklar koleksiyonuna göz atmanız yeterli. Şimdiden keyifli tatiller!

Bir Cevap Yazın