Ebeveynlerİn Vazgeçİlmezİ Müslİn Örtü Nerelerde Kullanılır

Ebeveynler bebekleri söz konusu olduğunda onların tenine temas eden her tekstil ürünün kusursuz kalitede olmasını istiyor. Bu sebeple tekstil ürünlerinde bebek cildine en uygun malzemeden üretilmiş olan kumaşlar yoğun ilgi görüyor. Bu ürünlerden biri olan ve ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen müslin bezi hakkında pek çok bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Müslin Kumaş Nedir?

Müslin kumaş dünyanın en eski kumaş türlerinden biri olarak biliniyor. İnce, düz ve kıvrımlı bir iplikle dokunduğundan kendine has pürüzsüz bir yapıya sahip bu kumaş, tarihte ilk kez bebekleri kundaklamak için kullanılmış. Saf ve yumuşak olmasının yanı sıra dayanıklı ve nefes alan yapısı sayesinde müslin bezi bebek ürünlerinde en çok tercih edilen kumaş türlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Müslin Bebek Örtüsü Özellikleri

Müslin bebek örtüsü pürüzsüzpamuklu yapısı itibariyle nefes alıyor ve terlemenin önüne geçiyor. Bu özelliği ile uyku örtüsü olarak kullanıldığı durumlarda bebeğinize konforlu bir uyku sağlıyor.Bununla birlikte bebeklerin narin ciltlerinde tahrişe sebep olmadığından temizleme ve kurulama bezi olarak da yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Farklı kalınlıkta dokunabilen bebek müslin örtü ince yapıda olsa bile dokuma yöntemi sebebiyle yıllar boyu dayanıklılığını yitirmiyor. Ayrıca az yer kaplaması da gittiğiniz her yerde yanınızda götürebilmenize olanak sağlıyor. Böylece uzun yıllar çantanızdan çıkarmayacağınız bir parça haline geliyor.

Ebeveynlerin Vazgeçilmezi: Müslin Örtü Nerelerde Kullanılır?

Müslin örtü, pratik kullanımı ve hafif olması sayesinde farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Ağız bezi, battaniye, pike gibi ürünler ilk akla gelen seçenekler oluyor. Bunun yanı sıra alt açma örtüsü, bebek arabası örtüsü, emzirme örtüsü, oyun örtüsü olarak da bebek çantasındaki yerini alıyor.

Ağız Bezi

Bebekler ellerine geçirdikleri her şeyi ağızlarına götürmeye meyilliler. Bu sebeple ağız bezi olarak kullanılan ürünlerin her zaman temiz, pürüzsüz ve dayanıklı  olması gerekiyor. Müslin kumaş kullanılarak üretilen ağız silme bezleri, tüm bu ihtiyaçlara bir arada cevap verdiğinden ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Alt Açma Örtüsü ve Havlu

Tahrişe sebep olmayan yumuşaklıkta yapısı, müslin kumaşın alt açma örtüsü ve bebek havlusu olarak kullanımına olanak sağlıyor. Özellikle banyodan sonra bebeğinizi müslin kumaştan yapılmış bir havlu ile nazikçe sarıp sonrasında bu havlu üzerinde kıyafetlerini rahatlıkla giydirebilirsiniz. Hafif yapısı ile de taşıma kolaylığı sağladığından alt açma bezi olarak her yerde yanınızda oluyor.

Battaniye, Pike, Emzirme Örtüsü

Özellikle 4 kat müslin kumaş kullanılarak üretilen battaniyeler bebeğin serin havalarda rüzgardan etkilenmesini engellerken diğer taraftan terlemesinin de önüne geçiyor. Bu sebeple battaniye, emzirme örtüsü ve pike olarak kullanımının yaygın olması şaşırtıcı değil.

Puset ve Bebek Arabası Örtüsü

Güneşli günlerde bebek arabasıyla gezintiye çıktığınızı düşünün. Güneşin ışınlarının bebeğinize doğrudan temas etmesini istemezsiniz. Bebek arabası örtüsü olarak kullanacağınız müslin örtü, hafif ve nefes alan yapısı sayesinde bebeğinizi korurken aynı zamanda terlemeden keyifli zaman geçirmesini sağlıyor.

Bebek Kıyafeti

Müslin kumaşın örtü olarak kullanımının yanı sıra kıyafet kumaşı olarak da tercih edildiğini görmek mümkün. Kumaşın pürüzsüz dokusu sayesinde bebek müslin kıyafetlerle bebeğinize rahatlık sunarken aynı zamanda şık bir görünüm de sağlayabilirsiniz.

Yetişkinler İçin Öneriler

Müslin örtüler sadece bebeğinize hitap etmekle kalmıyor. Kolay kuruyan yapıları nedeniyle yetişkinler tarafından da peştemal ve havlu olarak kullanılabildiği gibi şal veya diz battaniyesi gibi ürünler de müslin kumaş kullanılarak üretilebiliyor.

Müslin kumaş ve bu kumaş türünden yapılan oldukça yaygın bir şekilde bulunuyor. En yaratıcı tasarımları hijyen ve şıklıkla buluşturan Hibboux, müslin örtü kategorisinde birbirinden farklı tasarımları sizlerle buluşturuyor.

Bir Cevap Yazın