Yenİ Nesİl Bebek ve Çocuk Odası Modellerİnde Öne Çıkan Detaylar

Bebek bekleyen çiftler ya da taze ebeveynler için en keyifli dönemlerden biri çocuk odası tasarlama zamanı desek abartmış olmayız. Her geçen gün yenilenen trendlerle birlikte eşya seçiminde kalıplaşmış “erkek olursa mavi, kız olursa pembe” kuralı artık geçmişte kalıyor.  Bu yazımızda hem geleneksel bebek odası görünümü sevenlerin hem de cinsiyetten bağımsız son moda tasarımları takip edenlerin kendilerine uygun seçenekler bulabileceği fikirleri paylaşıyoruz.

Ebeveynler çocukları için oda tasarlarken konforu ve güvenli olmayı doğal olarak en ön planda tutuyor.  Çocuğunuz için rahat bir ortam oluştururken aynı zamanda şık ve modern bir görünüm sağlamak da mümkün. Siz de bizim gibi düşünüyorsanız gelin, konforu şıklıkla buluşturan detaylara birlikte göz atalım!

Mİnİmalİst Renklerİn Gücü

Sade ve minimalist yaklaşımdan korkmayın. İlk başta durgun bir ortam hissi verecekmiş gibi görünse de kullanılan nötr ve beyaz tonlar aslında odadaki eşyaların tasarımının ön plana çıkmasını sağlıyor. Bununla birlikte evinizin geri kalanı da minimalist tarzda dekore edildiyse tüm evde mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Şıklığı

Duvar kağıdı doğru kullanıldığı her alana şüphesiz farklı bir hava katıyor. Bu durum çocuk odaları için de geçerli. Çocukların sevdiği film karakterlerinden orman figürlerine, uzay boşluğu tasarımlarından prenses evlerine kadar pek çok farklı desende duvar kağıdı bulmak artık mümkün. Çocuğunuzun isteğine ve sizin zevkinize en uygun modeli seçerek evinizin bu köşesinde hayali bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Yetİşkİn Parçaların Asaletİ

Yetişkinlere hitap eden tasarımları seviyorsanız ve evin genelini bu şekilde dekore ettiyseniz, kişisel tarzınızdan öğeleri çocuk odasına da dahil edebilirsiniz. Bu tarz zarif tasarımlarda çoğunlukla beyaz, sade ve temiz bir görüntü hakim oluyor. Buna ek olarak seçeceğiniz kilim, deri puf gibi mobilyalarla birlikte kullanacağınız vintage ayna ve avize ile de şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Doğal Ahşap Büyüsü

Odada bulunan tüm ahşapların boyanmış olması gerekmiyor. Çocuğunuzun odasına doğal bir görünüm katmak için boyanmamış ahşap bir şifonyer veya beşik ekleyebilirsiniz. Bu, tasarımınıza sıcaklık ve renk katmanın zahmetsiz bir yolu olarak öne çıkıyor.

Gölgelerİn Dansı

Geleneksel tasarımları seven ebeveynler için de birbirinden farklı dekorasyon fikri bulunuyor. Tek bir renge odaklanmak yerine o rengin farklı tonlarını kullanarak çocuğunuzun odasına modern bir hava katabilirsiniz. Örneğin erkek çocuk odası için mavi ve tonlarının, kız çocuk odaları için ise pembe ve tonlarının hakim olduğu mobilyalar, perdeler, duvar kağıtları, tercih edebilir, gölge geçişleri sayesinde stil sahibi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Eğİtİmİn Tasarımla Buluşması

Son zamanlarda popüler olan ve çocuk gelişimi uzmanı Maria Montessori’nin fikirlerinden yola çıkarak oluşturulmuş Montessori eğitimi, çocukların doğal gelişimini oldukça önemsiyor. Bu yönteme uygun tasarlanan çocuk yatakları çocukların motor becerilerini geliştirmeyi ve hareket kapasitesine uyum sağlamayı hedefliyor. Yeni becerilerin keşfedilmesi ve zihinsel yaratıcılıkların artmasına yönelik tasarlanan Montesorri bebek odası ile modern çizgileri birleştirerek öğretici ve şık bir alan tasarlamak oldukça kolay!

İster sade, ister gösterişli, ister geleneksel, ister öğretici bir tasarım hayal edin. Hibboux’nun yatak koleksiyonu her zevke hitap eden birbirinden farklı bebek yatakları ile beklentilerinizi karşılamaya hazır!

2 Comments

Bir Cevap Yazın