Bebekler İçin Uyku Arkadaşı Nedir, Ne İşe Yarar?

Bebeğinizin daha kaliteli ve huzurlu bir uyku uyuması için pek çok etken var. Ona daha huzurlu bir uyku ortamı sunmak için uyku arkadaşı ya da uyku oyuncağı olarak tanımlayabileceğimiz ürünleri tercih edebilirsiniz. Yazımızı okuyarak uyku arkadaşı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Uyku Arkadaşı Nedir?

Bebeğinizin tek başına uyumasını desteklemek, uyku esnasında kendini daha güvenli hissetmesini sağlamak için kullandığınız, farklı formlarda ve figürlerdeki tüm nesneler, uyku arkadaşı olarak tanımlanabilir. Bebek uyku arkadaşı, 4. aydan itibaren 5 yaş yaşına kadar kullanılabilir.

Uyku arkadaşları, yumuşak, doğal malzemelerle hazırlanır. Uyku esnasında bebeği rahatsız etmemesi ya da cildine zarar vermemesi için düğme ya da fermuar gibi sert, sivri, tüylü parça içermez. Ayrıca uykusunu bölecek çok sesli ve ışıklı oyuncaklar da uyku arkadaşı olarak kullanılmaz.

Uyku Arkadaşı Nasıl Seçilir?

Uyku arkadaşı seçerken bebeğinizin sevdiği ya da seveceğini düşündüğünüz renkleri, figürleri içeren tasarımlara yönelebilirsiniz. Daha önce hiç sahip olmadığı formda ve görünüşte bir uyku arkadaşı seçmeniz de ona bağlanması ve sadece uyku esnasındaki destekçisi olduğunu düşünmesi için önemlidir.

Peluş uyku arkadaşı modelleri arasından seçim yapabileceğiniz gibi oyuncak bebek formundaki uyku arkadaşlarını da değerlendirebilirsiniz. Bebeğiniz emzik ile daha kolay uykuya dalıyorsa emzikli uyku arkadaşı modelleri işinizi kolaylaştıracaktır. Ninni söyleyen uyku arkadaşı ise bebeğinizin kendi kendine uykuya dalmasını kolaylaştırabilir. Özellikle beyaz gürültü gibi farklı ve rahatlatıcı ninniler içeren, belli bir süre sonra kendiliğinden kapanan ninni söyleyen uyku arkadaşı seçenekleri de oldukça kullanışlı ürünler arasında öne çıkar.

Uyku Arkadaşı Nasıl Kullanılır?

Uyku arkadaşı ayıcık da olsa sevimli bir bebek de önemli olan sizin onu kullanım şekliniz ve sabrınız. Bu nedenle seçim yaptıktan sonra uyku arkadaşını bebeğinizin yatağına bırakın ve her uykuda onun yanında olmasını sağlayın.

Bebeğinizi yatağına yatırıp yatma pozisyonunda uyku arkadaşı ile oynamasını destekleyin. Her gün bunu yaptığınız takdirde bir süre sonra bebeğiniz sizin de desteğiniz olmadan, uyku arkadaşı ile oynayarak uykuya dalacaktır. Uyku ile uyanıklık arasında gözlerini açarsa uyku arkadaşını görüp güvende olduğunu düşünecek ve ağlamadan, sizi çağırmaya ihtiyaç duymadan yeniden uykuya dalacaktır.

Uyku arkadaşı ile bebeğinizin uykuya dalmasını kolaylaştırmadan önce ona en doğal, en konforlu uyku ortamını hazırlamak için Little Hibboux koleksiyonuna göz atmayı unutmayın!

Bir Cevap Yazın