Yılbaşı İçin Çocuk ve Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Yeni yıl yaklaşırken etrafı süslemeye başlayan ışıklar, rengarenk süsler ve görkemli çam ağaçları ile bir anda neşeli, sıcacık bir döneme giriş yapıyoruz. Bu renkli dekorasyonlar sadece caddeleri, sokakları süslemekle kalmıyor, evleri de güzelleştiriyor. Evde yeni yıl dekorasyonları yetişkinler kadar çocukların da kalbini çalıyor. Siz de bu yılı karşılamadan önce çocuğunuzun odasını yılbaşına uygun şekilde dekore edebilirsiniz. İşte yılbaşı için çocuk ve bebek odası dekorasyon önerileri.

İşe Girişten Başlayın

Çocuk odasının giriş kapısını süsleyerek sanki bir hediye paketinin içine giriyormuş hissi yaratmaya ne dersiniz? Renkli kurdeleler, simler, yapışkanlı paket kağıtları ile odayı girişten itibaren yılbaşı ruhuna hazır hale getirebilirsiniz.

El Yapımı Bir Takvim Hazırlayın

Yeni yıla yaklaşırken hangimiz günleri saymıyoruz ki? Tam da bunun için çocuğunuzla birlikte  renkli bir takvim hazırlayabilirsiniz. Kırmızı ve yeşil renklerin ağırlıklı olduğu, karton, el işi kağıdı, yapışkan simler ve pullardan destek alarak oluşturacağınız bu takvime minik notlar da ekleyebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacını Unutmayın

Yeni yılın en önemli simgelerinden biri de yılbaşı ağaçları. Küçük, masaüstüne rahatlıkla sığacak bir yılbaşı ağacı satın alıp süsleme aşamasını çocuğunuzun hayal gücüne bırakın. Pamuk, renkli kurdeleler, el işi kağıtları gibi evde olan malzemeleri kullanarak ya da özel olarak satın aldığınız ağaç süslerini kullanarak ağacı renklendirmesini destekleyebilirsiniz. Bu ağacı aralık ayı boyunca hatta ocak sonuna da çocuk odası dekorasyonu için kullanabilirsiniz.

Duvarları Renklendirin

Noel Baba, Ren geyikleri, hediye paketleri, kurabiye adam, kozalak, çan gibi yeni yılın simgesi haline gelmiş figürleri yansıtan süsleri ya da resimlerini duvarlarda kullanarak yılbaşı çocuk oda dekorasyon alanını daha da genişletebilirsiniz. Çocuk ve bebek odası dekoratif ürünler arasında da yerini alabilen bu sevimli süsleri, satın almak yerine dilerseniz çocuğunuzla birlikte kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Böylece süsleme yaparken bir yandan da aktivite yaparak kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Bebeğinizin Renkleri Keşfetmesine Yardımcı Olun

Bebeğiniz henüz yürümeye, konuşmaya başlamadıysa ve onun dikkatini çekecek, algılarını güçlendirecek renkli, sesli kitaplar, araçların yanına yılbaşı süslerini ekleyebilirsiniz. Bebek odası dekorasyon ve tasarımına da renk katacak yılbaşı süslerini beşiğinin üzerine asarak bu figürleri incelemesini sağlayabilirsiniz. Figürleri seslendirerek, onların isimlerini söyleyerek bebeğinizle keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Kız – erkek bebek dekorasyon ve erkek – kız çocuk odası dekorasyonu için yılbaşının yanı sıra yılın her günü keyifle kullanacağınız ev tekstili ürünleri arıyorsanız Little Hibboux koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın