Uyku Kaçıran İçecekler

Gece uyuyamamak pek çok kişinin en önemli sorunlarından biri. Bu durumun en önemli nedenlerinden biri de uyumadan önce yenilen yiyecek ve içecekler. Gelin, uyku kaçıran içecekler nelermiş birlikte göz atalım.

Alkol

Pek çok kişi alkolün rahatlatıcı ve uyku getirici bir etkisi olduğunu düşünür. Ancak gece uyumadan birkaç saat önce alınan yüksek miktardaki alkol, gece boyunca tuvalete gitme ihtiyacını artırır. Sık tuvalete gitme ihtiyacı da gece uykunun bölünmesine, bir noktada uykunun kaçmasına neden olabilir. Ayrıca alkol, uyaranları farklı şekilde etkileyebildiğinden derin uykuya dalma konusunda da problemlere yol açabilir.

Kahve

Kafein, uyandırıcı ve canlandırıcı etkisiyle öne çıkar. Dolayısıyla uykuya hazırlığı olumsuz etkileyen bir maddedir. Kahve kafein içeriği nedeniyle uyku kaçıran içecekler arasında ilk sıralardadır. Gün içerisinde tükettiğiniz kahve miktarından ziyade uyumadan en az 3 saat önce kahve içmeyi bırakmanız uykusuzluğunuzun azalmasına yardımcı olabilir.

Enerji İçeceği

Enerji içeceği sporcular gibi gün içerisinde aktif olarak hareket etmesi gereken kişiler tarafından tüketildiğinden canlandırıcı, enerji verici bir etkisi vardır. Bu da uykuyu destekleyen bir içecek olmadığının kanıtıdır. Ayrıca enerji içeceği, kahve ve çay gibi kafein içeren içeceklerin pek çoğundan daha yüksek orandaki kafein miktarı nedeniyle uyku kaçıran içecekler arasında yerini alır.

Çay

Çay ya da yeşil çay gibi bitki çayı çeşitleri, kahve kadar yüksek oranda olmasa da kafein içerdiğinden uyku kaçıran içecekler arasında yerini alır. Uykusuzluğa neden olduğunu düşündüğünüz başka bir durum yoksa gece yatmadan önceki çay içmeyi bırakmayı deneyebilir, çayın uykusuzluğunuz üzerindeki etkilerini gözlemleyebilirsiniz .

Su

Yaşam kaynağımız su, içeriğinden bağımsız olarak yatmadan önceki yoğun tüketimimiz nedeniyle uyku kaçıran içecekler arasındaki yerini alabilir. Su, tuvalete çıkma ihtiyacını en çok tetikleyen içecek olduğundan yatmadan birkaç saat önce çok fazla su içmek tuvalet ihtiyacınız nedeniyle uykunuzun bölünmesine neden olabilir. Gece uyuyamamak sizin için de bir sorun haline geldiyse yatmadan önce bu içecekleri tüketmeyi bırakarak ve Hibboux’nun birbirinden konforlu yataklarından birine sahip olarak uyku sorununuzu çözebilirsiniz. Yeni bir yatağa ihtiyacınız varsa 365 gün deneme ve 10 yıl garanti gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın