Yatak Odanıza Vintage Bir Hava Katacak Öneriler

Dinlenip huzur bulduğunuz yatak odanıza romantik, vintage bir görünüm kazandırmak mı istiyorsunuz? Yanıtınız “Evet” ise doğru yerdesiniz. Yatak odanız için uygulayabileceğiniz vintage dekorasyon önerilerimiz ile karşınızdayız!

Duvarınızı Sanat Galerisine Çevirin

Çerçeveler, dekoratif tabaklar, çini duvar süsleri vb. aksesuarlarla süslü bir duvar görünümü, Vintage dekorasyon dergilerinde ya da eski filmlerde sıkça karşılaştığımız görsellerden biridir. Siz de yatak odanızın bir duvarını bu şekilde aksesuarlarla donatarak bir anda odanın görünümünü değiştirebilirsiniz. Oturma odası dekorasyonu için genellikle koltuk üstü duvarına yapılan bu süslemeyi yatak odanızda yatağınızın ya da şifonyerinizin üzerine yapabilirsiniz.

Vintage Aksesuarlar Satın Alın

Odanıza nostaljik ve vintage bir hava katmak için vintage aksesuarlar olmazsa olmaz. Retro bir telefon, gramofon, nostaljik bir abajur, sırları aşınmış, şık çerçeveli bir ayna… Dilediğiniz vintage aksesuar ile yatak odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Eğer yeni aksesuarlar satın almak istiyorsanız pek çok vintage eşya bulabileceğiniz, ikinci el ürünler satan mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

Karyola Başlığınızla Nostaljiyi Yaşatın

Metal, şık işlemelere sahip bir karyola başlığı vintage bir oda dekorasyonu için en etkileyici parçalardan. Üstelik metal karyola başlığı bulmak hiç de zor değil. Pek çok dekorasyon markası vintage ürünlere yönelik talepten ötürü koleksiyonlarına bu tip vintage parçalar ekliyor. Metal karyola başlığınızı dilerseniz bu şekilde bir dekorasyon markasından dilerseniz de bir ikinci el dükkanından satın alabilirsiniz.

Ayak Ucu Pufu Satın Alın

Nostaljik bir yatak odası dekorasyonu oluştururken yatağınızın ayak ucuna yerleştirebileceğiniz bir ayak ucu pufundan da yararlanabilirsiniz. Nostaljik film sahnelerinden aklımızda kalan bu parça, son yıllarda pek çok mobilya markasının da koleksiyonlarında yer verdiği popüler eşyalar arasında.

Pastel Renkli Ev Tekstil Ürünlerini Tercih Edin

Vintage dekorasyonlarda dikkatleri üzerine çeken detaylardan biri de pastel renklere sahip ev tekstil ürünleri. Tek renk ya da çiçek desenleri, işlemeler ile hareketlendirilen ev tekstil ürünleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Perdeler, kırlent kılıfları, yatak örtüleri… Hem zevkinize hitap edecek hem de vintage dekorasyonunuzu tamamlayacak ürünler seçebilirsiniz. Kaliteli ve şık ev tekstili ürünleri satın almak istiyorsanız Hibboux’nun ev tekstili koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın