Tencel Lyocell Kumaşın Sunduğu Avantajlar

Doğal ve kaliteli yapılarıyla hem giyim hem de ev tekstili sektörlerinde sıkça kullanılan Tencel Lyocell kumaş nedir, ne gibi avantajlara sahiptir merak ediyor musunuz? İşte yanıtları! 

Tencel Kumaş Nedir?

Tencel kumaş, bir kumaş türünden ziyade Avusturyalı Lenzing AG şirketine ait bir markadır. Bu markanın etiketine sahip kumaşlar, bir tür suni ipek türündedir. Daha yeşil bir gelecek için sürdürülebilirliğin ön planda tutulduğu Tencel Lyocell kumaşın ham maddesi okaliptüs ağaçlarından elde edilir. Ağaçlardan elde edilen odun hamurunun selüloz liflerine dönüştürülmesi, bu liflerin iplik haline getirilmesi ve kumaş olarak dokunması süreci sonrası Tencel Lyocell kumaş ortaya çıkar.

Tencel Lyocell Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Tencel Lyocell kumaş giyim ve ev tekstili gibi farklı sektörlerde kullanılır. Yumuşak dokusu ve dayanıklı oluşu gibi nedenlerden ötürü pek çok kıyafette ve ev tekstili ürünün etiketinde Tencel Lyocell ismini görebilirsiniz. Tencel gömlekten Tencel yorgan modellerine pek çok üründe bu kumaşı tercih edebilirsiniz.

Tencel Lyocell Kumaş Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Tencel Lyocell kumaşı tercih etmeniz için pek çok neden var. İşte bunlar arasında en çok öne çıkanlar:

-Tencel Lyocell’in bitkisel bazlı oluşu bu kumaşın biyolojik olarak parçalanabilir ve gübrelenebilir olmasını sağlar. Tencel Lyocell kumaşın bu konuda sertifikası da bulunmaktadır.

-Tencel Lyocell çevreye duyarlı ve kapalı döngü üretim süreçleriyle doğaya dost bir üründür.

-Üretiminde daha az su ve enerji kullanıldığından enerji tasarrufu konusunda da etkilidir.

-Tüm Tencel Lyocell kumaşlar, ürünlere verilen bir çevresel mükemmellik etiketi olan Avrupa Ecolabel sertifikasına sahiptir.

-Doğa dostu olmasının yanında cilt dostu bir üründür. Yumuşak Tencel kumaş; nemi emer, terletmez, yumuşacık dokusuyla cildinize nazikçe dokunur.

-Dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunar.

-Nefes alabilen yapısı ile vücut ısısını dengeler. Tencel Lyocell kumaş ile hazırlanan ev tekstil ürünleri bu nedenle ekstra konforlu bir uyku sağlar.

-Tencel Lyocell aynı zamanda hijyeniktir. Bakteri ve akarların oluşmasını engeller. Siz de eviniz için Tencel Lyocell kumaşından hazırlanmış konforlu, dayanıklı ve çevre dostu ürünler arıyorsanız Hibboux ürünlerine göz atabilirsiniz. Tencel yastık ürünlerinden Tencel yorgana pek çok çeşidi Hibboux’da bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın