Kışın Bebeğiniz İçin Kullanabileceğiniz Uyku Elementleri

Kış aylarında bebeğinizi soğuktan korumak için kullanacağınız pek çok tekstil ürünü var. Peki, soğuk aylarda bebeğiniz uyurken hangi uyku elementlerini kullanmanız gerekiyor? Yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Bebek Uyku Tulumu

Bebeğiniz ya da çocuğunuz uyurken yorgan ya da battaniyeyi üzerinde tutmuyorsa bu uyku elementlerine alışana kadar uyku tulumu en doğru seçeneklerden biri olabilir. Uyku esnasında başka bir uyku elementi kullanamıyorsanız uyku tulumunu seçerken TOG değerine bakmalısınız. Tog değeri uyku tulumunun kalınlığını simgeler. Eğer eviniz 15 ila 24 derecedeyse 2,5 tog, 19 ila 24 derece ise 1 tog kalınlığında, dolgulu uyku tulumlarını tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzu sıcacık tutacak, uygun Tog kalınlığına sahip uyku tulumlarını seçerek bebeğinizin üşüme riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Bebek Pijama Modelleri

Eğer eviniz uygun sıcaklıktaysa ve bebek yorganı kullanıyorsanız kış aylarında çok kalın olmayan, nefes alan, doğal kumaşlardan hazırlanan bebek ve çocuk pijamalarını tercih edebilirsiniz. Çocuğunuz için hem sevimli desenlere sahip hem kaliteli, %100 pamuk kumaşa sahip bir pijama arayışındaysanız Hibboux’nun çocuk pijama modellerine bakabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi

Bebek ve çocuk yorgan modellerinin yanı sıra bebek battaniyeleri de en sık kullanılan kış uyku elementleri arasında. Ancak battaniye modellerinde bulunan tüyler alerjik durumlara neden olabileceğinden özellikle bebekler için bebek yorganı tercih etmek daha doğru olabilir. Eğer eviniz yeterince sıcaksa ve uygun TOG değerine sahip bir uyku tulumu ve pijama kullanıyorsanız bebeğinizin üzerinden atmak istemeyeceği, hafif ve ince bir müslin battaniye de tercih edebilirsiniz.

Bebek Yorganı

Kışın sıcacık bir uyku için bebek yorganı en ideal uyku elementlerinden biri. Yün, pamuk, pamuk-bambu karışımı, Tencel Lyocell ya da çevreci elyaf dolgulu yorgan çeşitleri arasından sizin için en uygun bebek yorgan ürününü seçebilirsiniz. Bebek yün yorgan ya da bebek pamuk yorgan mı seçmeli karar veremiyorsanız blogumuzda yer alan “Bebek Yorganı Nasıl Olmalı?” içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Hangi malzemeye sahip ürünü satın almanız gerektiğine karar verdikten sonra Hibboux’nun bebek yorgan modelleri arasından seçim yapabilir, bebek yorgan fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın