Kış Ayları için Yorgan Seçimi: Hangi Yorgan Sıcak Tutar?

Yeterli ve nitelikli bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmez. Uzmanlara göre; bir yetişkinin gece boyunca ortalama 6-8 saat kesintisiz uyuması gerekir. Bunu sağlamak için yaşantınıza; beslenme alışkanlıklarınıza, uyku rutinlerinize ve en önemlisi de stres unsuruna dikkat etmelisiniz. Peki ama nitelikli uykuyu sağlamanın yolu ne olabilir? Sağlıklı uyku ürünleri ideal uyku deneyimine giden yolda altın değeri taşır. Kış aylarında ise bu ürünlerin başrolünü kışlık yorgan seçimi oynar. Eğer siz de hangi yorgan sıcak tutar diye merak ediyorsanız; yorgan dosyamıza bir göz atın…

Kış Aylarında Yorgan Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yorgan seçimi yaparken önceliği kalınlık / incelik unsuruna vermek doğal bir davranıştır ancak ihtiyaçlarınızla örtüşen ideal yorganı bulmak için yeterli değildir. Yorgan alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Alerjik yapıdaki bireylerin doğal içerikli pamuk ya da yüksek teknoloji ile üretilmiş elyaf gibi malzemeleri tercih etmesi yerinde olur. Bebek ve çocuklar için organik içerikli yorganlar öne çıkar. Uzun süreli kullanım imkanı sağlayan, terletmeyen ve kolay temizlenebilen yorgan modelleri de yine yorgan alışverişinde göz önünde bulundurulması gereken maddeler arasında yer alır. Uluslararası platformda kabul görmüş tekstil sertifikalarına sahip, zararlı kimyasal içermeyen ve çevre standartlarına uygun olarak üretilen ürünler yatak odalarınız için en doğru seçim olacaktır.

En Sıcak Tutan Yorgan Türleri

Soğuk kış günlerinde sizi sımsıcak tutacak yorgan türlerini sıralayalım:

Elyaf Yorgan:

Yumuşak yapısı ile öne çıkan elyaf yorgan microfiber yorgan olarak da adlandırılabilir. Poliamid lifleri ve polyesterin birleşimiyle ortaya çıkan bu yorgan türü narin cilde sahip bebek ve çocuklar ve aynı zamanda cildi hassas özellikler gösteren yetişkinler içindir. Kış aylarında sizi sıcak tutar ancak tüm gece yorganın altında olmanıza rağmen terletmez çünkü nefes alabilen özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde dört mevsim kullanılabilir.

Pamuk Yorgan:

Hafif yapıdaki pamuk yorganlar doğallığı sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Ancak eğer eviniz kışın çok soğuk oluyorsa pamuk yorgan beklentilerinizi karşılamayabilir. Yorgan seçimi yaparken bulunduğunuz coğrafyanın iklim koşullarını ve evinizin sıcaklık durumunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Yün Yorgan:

Doğal klima etkisi yaratarak vücut ısınızdaki değişikliklere uyum sağlayan yün yorgan, soğuk havalarda sizi sıcacık tutar. Hangi yorgan sıcak tutar sorusuna verilebilecek belki de en doğru cevap yün yorgandır. Üstelik bu yorgan tipi, sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü kullanım imkanı sunar.

Yorgan seçimi yaparken dikkat edeceğiniz birkaç ipucu sayesinde deliksiz ve sağlıksız bir uyku deneyimi sizi bekler. Yenilikçi ve çevre dostu üretim anlayışına sahip Hibboux Yorgan modelleri ile hala tanışmadıysanız, acele edin!

Bir Cevap Yazın