TATLI RÜYALAR: ÇOCUKLAR IÇIN YATAK SEÇIMI

Dekorasyonu, duvar rengi, mobilya seçimi, objeler, oyuncaklar… Hepsini özenle hazırladınız ve artık çocuğunuzun yatak odasını tamamlamaya yaklaştınız. Ancak sıra en zor kısma geldi: Çocuk için yatak seçimi! Güvenli, doğal, konforlu ve odası ile uyumlu bir yatak seçimi yapabilmek için nelere dikkat edilmeli? Bu konuda sizlere kapsamlı bir içerik hazırladık. Hazırsanız başlayalım…

Gece Boyu Terletmeyen Yatak

Mevsim ister yaz olsun ister kış, çocuğunuzun deliksiz bir uyku uyuması son derece önemlidir. Gün boyu enerjik kalması ve sağlıklı gelişimi adına olmazsa olmaz bir kural olan kaliteli uyku için tüm gece boyunca terlemeden uyuduğundan emin olmalısınız. Bunun için de hava geçirgenliği sunan, doğal içeriklerle üretilmiş bir yatak seçimi ideal olacaktır. Sağlanan hava akışı ile sıcaklık sürekli olarak kontrol edileceğinden çocuğunuz terlemeden, konforlu bir şekilde sabaha kadar uyumaya devam eder. Bu sayede olası hastalıkların da önüne geçilebilir.

Çocuğun Cildine Uygun Kumaş

Süt liflerinden üretilen kumaşlar iplik yapısının içerisinde bulunan %30 oranındaki aminoasit ile çocuğunuzun cildini korur ve hassas nem seviyesini dengeler. Aynı zamanda sahip olduğu bakteriostatik özelliği sayesinde maksimumda hijyen sunar. Yumuşak dokunuşlu kumaş türleri ile üretilen yataklar çocuğunuzun ihtiyaçlarına tam olarak karşılık verir.

Paket Yay Teknolojisi

Sağlıklı bir omurga duruşu bebeklikten başlayarak takip edilmesi ve yatak seçiminde de desteklenmesi gereken bir noktadır. Paket yaylar, çocuğunuzun vücudunu ideal biçimde şekillendirir ve omurga eğriliğini doğru şekilde korumak için ayrı ayrı hareket eder. Üstelik bu destekleyici çalışma esnasında herhangi bir gıcırtı sesi ile karşılaşmanız mümkün değildir. Unutmayın; en iyi çocuk yatakları gündüz ve gece uykuları esnasında sessiz, huzurlu ve konforlu olanlardır. 

Pratik Temizleme İmkanı

Çocuk yatağı nasıl olmalı sorusunun yanıtlarından biri de kolay temizlenebilen şeklinde verilebilir. Yaşantısının ilk yıllarında yatağında sık vakit geçiren bebek ve çocuklar için yatak hijyeni son derece önemlidir. Bu bakımdan yıkanabilir kılıflı, kılıfı pratik şekilde çıkabilen ve ne kadar sık yıkanırsa yıkansın çabuk yıpranmayacak bir yatak seçimi yapılmalıdır.  

Uzun Ömürlü Kullanım

Hızla büyüyen çocuklarınız için sıklıkla yatak alışverişi yapmaktansa bir yüzü bebekler diğer yüzü de 3 yaş üzeri çocuklar için tasarlanmış yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Çocuklar için yatak seçimi yaparken omurilik gelişimi konusunda hassas davranmalı, yaşına uygun olmayan ve ekstra destek sağlamayan yüzeydeki alternatifleri elemelisiniz.

Çocuğunuz için gerekli olan tüm özellikleri karşılayan, yumuşak, konforlu ve hijyenik çocuk yatak ürünleri için Hibboux’nun geniş koleksiyonunu incelemeyi unutmayın. 

Bir Cevap Yazın