Evin Küçük Prensine Özel! Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeğinizin odasını en iyi şekilde dekore etmek istediğinize eminiz. Ancak işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için bir araya getirdiğimiz erkek bebek odası dekorasyon fikirleri rehber olabilir. Siz de evin küçük prensi için en güzel fikirleri bulmak istiyorsanız okumaya devam edin!

Erkek Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Başlamadan önce bir önerimiz var. Dekorasyonu mobilya, duvar boyası ve aksesuar şeklinde üç kategoriye bölerseniz işiniz kolaylaşabilir. Bu sayede her bir kategori için ayrı çalışıp hepsinin birbiriyle uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. İşte size fikir verecek birkaç bebek odası dekorasyonu önerisi…

Aydınlık Bir Duvar Rengi Seçin

Erkek bebek odası dekorasyon önerilerimize duvar renginden başlıyoruz. Çünkü duvar rengi bir odayı tamamlayan en önemli unsurlardan biri. Mint yeşili, çiçek sarısı ya da bal peteği gibi aydınlık renkler, farklı dekorasyon fikirlerine açık olanlar için ideal. Ancak klasik bir seçim yapmak isterseniz bebek mavisi bebeğinizin odası için en uygun seçenek olabilir. Dilerseniz odanın en büyük duvarını bir renge, diğer duvarlarını farklı renklere boyayabilir ya da bebeğinizin maceracı ruhunu ortaya çıkarmak için duvar kağıtlarından yardım alabilirsiniz.

Odanın Şekline Uygun Mobilya Seçin

Bebeğinizin odasına uygun mobilya seçmek dekorasyonun tam istediğiniz gibi olmasına yardım eder. Örneğin; küçük bir odaysa büyük ve hantal mobilyalar sizi memnun etmeyebilir. Onun yerine tercihinizi tekerlekli ve kolay hareket ettirebileceğiniz mobilyalardan yana yapabilirsiniz. Diğer yandan geniş bir oda dekore ediyorsanız küçük mobilyalar odayı tamamlanmamış gibi gösterebilir. Tercihinizi büyük ve eşya depolama alanı geniş olan mobilyalardan yana yapabilirsiniz.

Dekorasyonda Kalın Çizgilerden Yararlanın

Modern bir bebek odası istiyorsanız dekorasyonda kalın çizgiler en iyi yardımcılarınız olabilir. Örneğin duvarda yatay ve kalın çizgiler kullanabilir, aksesuarları ise tek renk seçerek dengeyi yakalayabilirsiniz. Özellikle erkek bebek odası için siyah beyaz çizgiler ve mavi aksesuarlar harika bir kombin. Eğer bebeğinizin odası genişse büyük ve çizgli bir oyuncak sepeti ile son dokunuşu yapabilirsiniz.

Ahşabın Doğallığını Bebeğinizin Odasına Getirin

Mavi renkten uzaklaşıp farklı bir bebek odası tasarlamak istiyorsanız ahşap sizin için biçilmiş kaftan. Dilerseniz bebeğinizin yatağını beyaz ahşaptan yaptırabilir; kitaplık, oyuncak sepeti ve giysi dolabı gibi diğer mobilyaları doğal ahşap renginde yaptırarak soft bir eşleşmeye imza atabilirsiniz. Bu eşleşmeyi biraz hareketlendirmek için bebeğinizin ilgisini çekecek, desenli nevresimler kullanabilirsiniz.

Erkek bebek odası dekorasyonu için ihtiyacınız olan ürünlere Hibboux üzerinden ulaşabilir, siparişinizi anında verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın