Yeni Evleneceklere Dekorasyon Önerileri

Yepyeni bir yuva kurmanın heyecanı ve keyfi çok özel. Beraber yaşayacağınız, size ait bu alanı en iyi şekilde değerlendirmek istediğinize eminiz. Peki evinizi nasıl dekore etmek istiyorsunuz? Henüz netleştiremediyseniz, yeni evleneceklere dekorasyon önerileri ile sizlere yardımcı olalım.

Eşyalarınızı ihtiyacınız doğrultusunda alın

Evlilik sürecinde olmanın heyecanı ve telaşıyla mobilya ve beyaz eşya seçimlerinizde fazla bonkör davranmamaya dikkat edin. Yeni evlenenlere ev dekorasyonu önerilerinde önceliğimiz bu. Ev eşyalarınız, ihtiyacınızı giderecek ölçüde olsun. Evinizde zaman geçirdikçe eksikleri tamamlamak, maddi olarak da daha rahat hareket etmenize yardımcı olur.

Çok amaçlı mobilyalardan faydalanın

Ev dekorasyonunda ferah bir alan yaratmak amacıyla fazla yer kaplamayan, aynı anda farklı işlevler için kullanabileceğiniz mobilyalar edinebilirsiniz. Örneğin duvar rafları, dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz alanlar yaratmanızı sağlıyor. Çekmeceli orta sehpa, estetik görünümü bozan fazlalıkları saklamanız için ideal.

Dekoratif olduğu kadar, konforlu ürünleri tercih edin

Oturma grubunu veya yatak odası mobilyalarını seçerken göze hitap etmesi sizin için önemli olabilir. Fakat konforsuz bir koltuk ve yatak, tüm keyfinizi kaçırabilir. Bu nedenle konforundan emin olmadığınız mobilyala ve yataklardan uzak durmanızda fayda var. Yatak odanızda üst düzey konforu ve şıklığı harmanlayan öneriler için buraya tıklayabilirsiniz.

Renk seçimlerine dikkat edin

Evinizdeki tüm eşyaların birbiriyle uyumu çok önemli. Birbiriyle uyum sağlamayan ve göze hitap etmeyen renkler, bir anda bambaşka bir atmosfer yaratabiliyor. İlk dikkat etmeniz gereken, evinizdeki duvarların rengi. Küçük bir yatak odasında duvarları koyu renge boyamak, odayı olduğundan daha basık gösterebilir. Öte yandan açık renklere yönelmeniz odanızı olduğundan daha ferah ve geniş gösterecektir.

 

Yatak odasında tekstil önemli

Evlenecekler için dekorasyon tavsiyelerinin en önemli durağı; yatak odası. Konforlu, rahat ve dinlendirici bir uyku için yatak odanızda tercih edeceğiniz nevresim takımı, yorgan, yastık ve çarşaf gibi tekstil ürünlerinin kalitesini göz ardı etmeyin. Mutlaka sağlıklı ve uzun ömürlü ürünler tercih etmeye özen gösterin. Uyku kalitenizi artıran ve gece boyu nem tutma özelliği olan yatak ve çarşaflar, pamuk ve yünden yapılan yastıklar tercihiniz olmalı. Unutmayın, günün yorgunluğunu burada atıyor ve yeni bir güne yatak odasında başlangıç yapıyorsunuz. Sizin için özenle üretilen, en kaliteli ürünler ve kampanyaları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Mutfağınızda açık renkler kullanın

Mutfak her zaman evin geri kalan odalarına oranla daha karmaşık olabiliyor. Mutfağınızın ferah ve aydınlık olması için duvar renklerinde ve dolap seçimlerinde bej renkler tercih edebilirsiniz. Bej ve tonları hem şık bir görünüm yaratıyor hem de mutfağın kalabalığını bir nebze azaltıyor.

Banyonuzda saklama kutuları kullanın

Banyoda kullanacağınız kişisel bakım ürünlerinin dağınık görüntüsünü önlemek için saklama kutuları kullanabilirsiniz. Ürünleri kategorilerine göre ayırarak pratik bir çözüm de elde etmiş olursunuz. Böylece hem göz zevkini bozan hem de kafa karışıklığına sebep olan düzensizlikten kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın